Buradasınız
Home > Güncel > İzmir’in galibi Aytaç Biter

İzmir’in galibi Aytaç Biter

İzmir Pınarbaşı Pisti / Türkiye Pist Şampiyonası / Aytaç Biter / Borusan Motorsports

İzmir Ülkü Pınarbaşı Pisti’nde Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere iki yarış organize edildi. İki yarışta da BMW 3.20si otomobili ile yarışan Aytaç Biter, kendi grubunda rahat bir birincilik elde etti.

Sıcak hava sebebiyle otomobillerinin performanslarının test edildiği hafta sonunda, Borusan otomotiv Motorsport’un turkuaz renkli BMW 3.20si otomobili kusursuz bir performans gösterdi ve mekanik sorun yaşanmadı.

Yarış sonrası Aytaç Biter şu açıklamalarda bulundu: “Her iki yarışı da kazanmış olmamın yanı sıra, daha güçlü otomobillerin bulunduğu Maxi Grup pilotları ile mücadeleye girmiş olmak çok keyifliydi. Çok sıcak havada piste gelip bizi izleyen yarış severlere güzel bir hafta sonu geçirttiğimize inanıyoum. Şampiyonluk için önemli bir hafta sonuydu, artık daha rahatım. Bu yarış için otomobili kusursuz bir şekilde hazırlayan teknik ekibime de teşekkür ediyorum.”

Biter, Super Grup’da üç yarış sonrasında lider durumda. Türkiye Pist Şampiyonası’nın bir sonraki dördüncü yarışı, 18-19 Eylül tarihlerinde uzun süre kapalı kaldıktan sonra yeniden yarışlara açılan İzmit Körfez Pisti’nde organize edilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı