Buradasınız
Home > Güncel > İtalyan DR Mermerler Güvencesiyle Türkiye’de

İtalyan DR Mermerler Güvencesiyle Türkiye’de

İstanbul Autoshow 2012, bu sene İtalya’nın otomobil tutkusuna ev sahipliği yaptı. 2013’ün ilk çeyreğinde Türkiye’de, Mermerler Otomotiv güvencesiyle DR1, DR2 ve DR5 olmak üzere üç model ile satışa başlayacaklarını belirten DR Yönetim Kurulu Başkanı Massimo Di Risio gelecek dönem hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Avrupalı bir otomobil üreticisi olarak Türk otomotiv pazarına hızlı bir giriş yapacaklarını ve rekabetçi fiyatlarla Türkiye pazarında etkili olmak istediklerini dile getiren Di Risio, Mermerler Otomotiv gibi köklü bir firmayla işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Di Risio sözlerine şöyle devam etti; ” Türkiye bizim için yeni bir pazar. Bu pazarın ihtiyaçlarını doğru algılayabilmek ve talepleri karşılayabilmek ise ciddi bir mühendislik ve Ar-Ge çalışması gerektiriyor. Biz Ar-Ge ve estetiği birleştirmenin en mükemmel formülünü bulduğumuza inanıyoruz. Isernia’daki tesislerimizde sadece İtalya veya Türkiye için değil; geleceğin dünya otomobilini geliştirmek konusunda da ara vermeden çalışıyoruz.” Sadece şirket sahibi değil aynı zamanda da bir yarış pilotu olduğunu ifade eden Di Risio; “Otomotivin, ticari boyutunun ötesinde bir yürek ve cesaret işi olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de gireceğimiz çetin yarışta ortağımız Mermerler Otomotiv ile iyi bir netice alacağımıza inanıyorum.” diyerek sözlerine devam etti.

DR1 ve DR2 modelleriyle AB segmentine, DR 5 modeliyle de SUV araçlarıyla her kesime hitap etmeyi hedefleyen Di Risio, Türk otomobil pazarındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerine ve yeni bir oyuncu olmanın avantajını kullanacaklarına değindi.Gelecek dönemde, DR3 ve DR6 gibi daha çok geniş ailelere yönelik dizelli station ve D Segmenti araçların Türkiye’de satışa sunulması hedefleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı