Buradasınız
Home > Güncel > İtalya’da Mücadele Nefes Kesti

İtalya’da Mücadele Nefes Kesti

Ayhancan geçtiğimiz haftasonu İtalya Karting Şampiyonası ilk ayağında start aldı… İtalya Open Şampiyonası’nda direktör Guigliano Camillo’nun takımı “Team Guigliano” adına Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan Ayhancan Güven, 9 ülkeden 36 pilotun katıldığı mini kategoride mücadele etti.

12 yaşındaki milli sporcu, 1 Nisan Cuma günü yapılan 12 dakikalık 3 antreman seansı ve 10 dakikalık  resmi antremanı başarı ile tamamladı. 1750 metre uzunluğundaki Club Sarno pistinde gün sonunda gerçekleştirilen sıralama turlarında 1.18.159′luk derecesi ile eleme yarışlarına 6. sıradan başlama hakkını elde etti.

2 Nisan Cumartesi günü de 2 eleme yarışı ile geçildi. Günün ilk yarışına 6. sırada başlayan Ayhancan 5 turluk yarışı 13. sırada tamamladı. 2. yarışa ilk yarış sonucunda elde ettiği yerden başlayan şampiyon pilot, 15. sırada finish çizgisinden geçerek pazar günkü yarı final yarışına 14. sıradan başlamaya hak kazandı.

3 Nisan Pazar günü de final yarışları gerçekleştirildi. Ayhancan Güven eleme yarışlarında topladığı puanlarla günün ilk yarışına 13. sıradan başladı ve 8 turluk yarışı birinci pilotun 0.744 saniye ardından 5. sırada tamamladı. Son iki yarışta alınan puanların klasmanı belirlediği ikinci yarışa 10. sıradan başlamayı elde eden Güven, formasyon turu startında aracının çalışmaması nedeni ile grubun en arkasından start almak zorunda kaldı. Genç pilot, son sırada başladığı 8 turluk yarışı müthiş bir mücadele sonucu 13. olarak tamamladı ve toplam puanlarla genel klasmanda 7. oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı