Buradasınız
Home > Güncel > İstinyePark’ta Karting Rüzgarı

İstinyePark’ta Karting Rüzgarı

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük karting yarışı Red Bull Kart Fight şampiyonasının final yarışı 4 Mayıs’ta İstinyePark’ta hazırlanan özel parkurda koşuldu. Kadınlar kategorisinde Ayşe Kar, erkekler kategorisinde Özcan Özalp birinci oldular.

7 Mart -15 Nisan tarihleri arasında 20 şehirdeki 30 karting pistinde gerçekleşen elemelerde 20 binden fazla yarışmacı en iyi tur zamanı için mücadele etti. İstinyePark’taki final yarışında 10 kadın-10 erkek 20 finalist, Türkiye’de ilk kez tasarlanan heliks şeklinde bir parkurda yarıştı.

Red Bull Kart Fight’ın büyük ödülü, 2010 Markalar ve Pilotlar Şampiyonu Red Bull Racing Takımı’nın kazananlara İngiltere’de eşsiz bir Formula 1 deneyimi sunması oldu. Ödüllerini Formula 1 Pilotu Daniel Ricciardo ve dünya Şampiyonu Red Bull Sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun elinden alan 1 kadın 1 erkek pilotu, pit yürüyüşü, Red Bull Racing fabrika ziyareti, özel Red Bull simülatörüyle antrenman ve Silverstone pistinde özel bir yarış deneyimi bekliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı