Buradasınız
Home > Güncel > İstanbul Ralli Kupası Tüter’in

İstanbul Ralli Kupası Tüter’in

Kural gereği bu yılki adı “İstanbul Ralli Kupası” olarak değiştirilen İstanbul Ralli Şampiyonası’nın son ayağı 24-25 Aralık tarihlerinde koşuldu. Kıran kırana bir mücadeleye sahne olan yarış, Pendik VIA/PORT Gençlik Meydanı’nda verilen startla başladı. İstanbul Ralli Kupası’nın ilk ayağında koşulan Cumhuriyet ve Riva parkurlarının iki kez tersine geçilmesiyle tamamlanan etap, Volkan Işık Akademi eğitmenlerinden Osman Tüter ve co-pilotu Burak Akçay’ın galibiyetiyle sonuçlandı.  2008 yılında Serhat Öztemir’in o zamanki adıyla İstanbul Ralli Şampiyonası birinciliğinin ardından, Volkan Işık Akademi Osman Tüter’in bu başarısıyla ikinci kez “ İstanbul Efendisi”  ünvanını almaya hak kazandı.

Üç ayak üzerinden gerçekleşen İstanbul Ralli Kupası’nın ilk ayağı 3-4 Aralık tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi yine Osman Tüter olmuştu. Kupanın 17-18 Aralık’taki ikinci ayağında ise bu kez birinciliği, ilk yarışı ikinci bitiren Hakkı Ağaoğlu kazanmış, Osman Tüter yarışı ikinci olarak tamamlamıştı. Son yarış öncesi genel klasmanda 37’şer puanla liderliği paylaşan Osman Tüter ve Hakkı Ağaoğlu’nun bu çekişmeli mücadelesi İstanbul Ralli Kupası’nda heyecanın son ayağa kadar taşınmasını sağladı.

Volkan Işık Akademi’nin genç pilotlarından Yiğit Timur ise kategori 9’u galibiyetle tamamlayarak genel klasmanda da 8’inci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Osman Tüter

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı