Buradasınız
Home > Güncel > İstanbul Park’tan OPC Geçti

İstanbul Park’tan OPC Geçti

10-11 Eylül’de gerçekleşen etkinlikte “Opel Performance Center” otomobilleri yani Opel’in en hızlıları İstanbul Park’ta Volkan Işık ve Volkan Işık Akademi’nin 14 pilotu ile birlikte müşterilerinin test sürüşüne sunuldu.

Organizasyon için 5 Corsa OPC, 2 Corsa OPC Nürburgring, 6 Insignia OPC, 4 Insignia OPC Sports Tourer ve 1 Ampera İstanbul Park Pisti’nde kullanıcılarıyla buluştu.

OPC’ler Türkiye pazarında 325 hp’lik Insignia ve 192 hp’lik Corsa ile bulunuyor. Opel’in en hızlısı Insignia OPC 0’dan 100 km’ye 6 saniyede ulaşıyor. 4. Nesil Corsa olan Corsa OPC de 225 km/s hıza ulaşıyor ve 0’dan 100 km’ye çıkması 7.2 saniye alıyor. “Hızlı minik” Corsa OPC serisinin son gözdesi ise Corsa OPC Nürburgring Edition. Nürburgring Pisti’ne ithafen koltuklarında Nürburgring haritası işli olan 210 hp’lik otomobil tam bir spor otomobil olduğunu, yalnız hızıyla değil tasarımıyla da gösteriyor. Diğer tüm OPC’lerde de olan Recaro Spor koltuklar, daha motoru çalıştırmadan, rallideymiş hissi veriyor.

OPC’lerin yanında Opel müşterileri bir de Opel’in ilk elektriklisi Ampera’yı test etme imkanına kavuştu. Müşteriler, Temmuz sonunda Hollanda’da dünya lansmanı gerçekleştirilen ve 2012 Temmuz’da Türkiye pazarına girecek olan Ampera’nın 40-80 km arası sıfır emisyonlu sürüş özelliğini Türkiye’de ilk kez deneme şansına sahip oldular. Ayrıca, Türkiye’ye özel siparişle getirilecek olan Corsa OPC Nürburgring’i de ilk kez deneme ve Opel’in 32 otomobilini (tüm gövde tipi ve motor seçenekleriyle) On Road test sürüşü imkanına sahip oldular.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Kelik, Pazarlama Müdürü Sibel Yener ve Dış İlişkiler Müdürü Sinan Ulusoy’un da hazır bulunduğu etkinlikte test sürüşü sonrası müşterilerden I-padler ile geri bildirim alınıp test sürüşü izlenimleri öğrenildi. Organizasyonda, Süheyl Uygur Ampera’nın sessiz ve çevreci sürüş özelliklerine hayran olurken Gökhen Mumcu da Insignia OPC ile yüksek performansın keyfini yaşadı.

Katılımcılar, bir tur pilotla ve 2 tur da kendileri sürerek test ettikleri OPC’lere hayran kaldıklarını ve özellikle Corsa OPC’nin çevikliğini sevdiklerini söylediler. Otomobillerin yüksek performansını aralıksız şekilde devam ettirebilmesi, Petrol Ofisi yakıtları ile sağlandı ve katılımcılara kesintisiz iki gün boyunca OPC keyfi yaşatıldı. Power FM, Sony, Redbull ve Fabrika’nın da işbirliği ile renkli bir etkinlik gerçekleştirildi. 843 Kişinin katıldığı etkinlikte toplam 536 deneme sürüşü yapıldı. Ayrıca Insignia Team üyeleri etkinliğe büyük ilgi gösterdiler. Insignia Fanlarından oluşan grup, OPC’lerin performansına bir kez daha hayran olduklarını belirttiler.

Organizasyonda deneme imkanına sahip olunan otomobillerden Türkiye pazarında halihazırda bulunanlar: Insignia OPC 2.8 lt 325 hp manuel 57.600 Euro, otomatik 60.900 Euro, Insignia OPC ST Manuel 59.150 Euro, Insignia OPC ST otomatik 62.400 Euro ve Corsa OPC 1.6 lt 192 hp 21.400 Euroluk fiyatlarla alıcıyla buluşuyor. Corsa OPC Nürburgring özel siparişle getirilecek (Avrupa fiyatı 25.150 Euro) ve Ampera da Temmuz 2012’de Türkiye’de olacak (fiyatı, pazara girdiği dönemde belli olacak).

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “İstanbul Park’tan OPC Geçti

    Comments are closed.

    Yukarı