Buradasınız
Home > Güncel > İstanbul Park’ta S60 Şovu

İstanbul Park’ta S60 Şovu

Yeni Volvo S60, İstanbul Park Pisti’nde yapılan lansmanla Türkiye’ye merhaba dedi. Victoria Silvstedt, Volkan Işık ve İsveçli Volvo Cars Driving Academy pilotlarının da katıldığı lansmanda, yeni S60’ın Yaya Algılama Sistemi gibi çarpıcı teknolojik güvenlik özellikleri dört farklı istasyonda test edildi. Katılımcılar, F1 Pisti’nde S60’ın performansını test etme olanağının yanında, VCDA pilotları ve Volkan Işık’ın şovlarıyla da yeni S60’ın dinamik karakterini yakından görme fırsatı buldu.

Şimdiye kadar üretilen en dinamik Volvo olarak tanımlanan yeni S60, Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt’ın evsahipliğinde gerçekleşen ve İstanbul Park Formula 1 Pisti’nde yapılan lansmanla Türkiye pazarındaki yolculuğuna başladı. Yılsonuna kadar 300 adet satılması planlanan yeni Volvo S60, şimdiye kadar denenmemiş tarzda bir test sürüşüyle, teknolojik yenilikleri ve dinamik özelliklerini sergiledi.

Torben Eckardt, lansmanda yaptığı açıklamada, yeni S60’ın ilk olarak geçtiğimiz Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığını, sürücüleri hem fiziksel hem de duygusal olarak etkilemek üzere tasarlandığını söyledi. Yeni S60’ın dinamik yapısıyla fark yaratacağını belirten Eckardt, otomobilin ülkemize güçleri 203 ila 304 HP arasında değişen üç motor seçeneğiyle geldiğini ve 89.607 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını açıkladı.

Ünlü İsveçli top model ve 1993 İsveç güzeli Victoria Silvstedt, 1995 ve 2003 Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık ve Volvo Cars Driving Academy pilotlarının da katıldığı lansmanda, katılımcılar dört farklı istasyonda yeni S60’ı deneme fırsatı buldu.

Adaptif Hız Sabitleyici, Otomatik Frenli Yaya Algılama ve Şehirde Güvenlik sistemleri farklı istasyonlarda test edilirken; yeni Volvo S60, İstanbul Park’ın zorlu virajlarında da dinamik karakterini sergileme imkânı buldu. İsveçli VCDA pilotlarıyla, Volkan Işık ve ekibinin şovlarıyla renklenen test sürüşünde,  Victoria Silvstedt, gözü kapalı şekilde Yaya Algılama Sistemi’ni test etti. Modelin gülümseyen yüzü ile özdeşleşen Victoria Silvstedt’in İgözü tamamen kapalı kullandığı ve bizim de test etme imkanı bulduğumuz araç, 30 km/s altındaki süratlerde önündeki engeli sizin yerinize görerek  başarıyla durabiliyor.

Fotoğraf: Berk Ertükel

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı