Buradasınız
Home > Güncel > İstanbul Park Kapılarını Halka Açıyor

İstanbul Park Kapılarını Halka Açıyor

Geçtiğimiz aylarda Intercity’nin sahibi Vural Ak tarafından işletme hakkı alınan Intercity İstanbul Park Pisti yurtdışındaki örnekleri gibi halka açılıyor.

Bugüne kadar organizasyon ve yarışlar haricinde herkese kapalı olan pist, 19 Mayıs Pazar günü otomobil tutkunlarına kapılarını açıyor.

Pist Günleri adıyla her ay organize edilmesi planlanan etkinliğin bu ilk adımında pist tüm binek ve spor otomobillerin kullanımına bir gün süreyle açık olacak.

Tüm gün sürecek etkinlik boyunca 20 dakikalık sürüş seansları seklinde organize edilmiş aralıklarda, katılımcı sürücüler, seans başına 120 TL ücret ödeyerek kendi araçlarını dünyanın en İstanbul Park’ta kullanma şansı elde edebilecekler.

Katılımcılar isterlerse, Intercity İstanbul Park’tan temin edecekleri transponder zaman ölçerler ile pistteki zamanlarını ölçüp, gerçekleştirdikleri en iyi zamanların Intercity İstanbul Park internet sitesinde yayınlanmasını sağlayabilecekler.

Etkinliğe katılmak isteynler, www.intercitypark.com sitesinden başvuruda bulunabilirler.

Tüm gün otomobilseverlere evsahipliği yapacak olan etkinlikte Intercity 2. el araçları ile otomobil markalarının 0km araçları da, katılımı beklenen yaklaşık 1500 kişiye sergilenecek. Katılımcılar ve ziyaretçiler için hazırlanacak özel loca alanlarında etkinliğe katılan araçların izlenebileceği alanlar, yiyecek içecek satışının olduğu bölümler ve dinlenme alanları bulunacak.

Dünyanın önemli pistlerinden birinde siz de tur atmak istiyorsanız ayda bir gerçekleşecek etkinlik için sıra dolmadan kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı