Buradasınız
Home > Güncel > İspanya’dan Loeb Geçti

İspanya’dan Loeb Geçti

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) İspanya ayağında da kazanan, şampiyonluğunu bu sezon erken ilan eden Citroen’den  Sebastien Loeb – Daniel Elena ikilisi oldu.

İspanya Rallisi ile birlikte kariyerinin 61.bu sezon ise 7.  zaferine imza atan Loeb-Elena ikilisi, 2007 yılından bu yana asfaltta rakip tanımayan C4 WRC araçlarıyla gösterdikleri yüksek performansla yine kazanmayı başardılar.

Rahat bir yarış çıkartan Loeb, en yakın rakibine 35.3 saniye fark atarak kazanırken, İspanya’dan 6. kez zaferle ayrılmayı başardı.Loeb’i Solberg izlerken, üçüncü sırayı ise Sordo aldı. Solberg ile Sordo arasında ise sadece 16.9 saniyelik bir fark vardı.

Ford takımından Latvala ise Sordo’nun 38.4 saniye arkasında yarışı tamamlarken, takım arkadaşı Hirvonen de ilk beş arasına girmeyi başardı.

[table id=47 /]

[table id=48 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı