Buradasınız
Home > Güncel > İspanya’da Zafer Lorenzo’nun

İspanya’da Zafer Lorenzo’nun

İspanya’nın Jerez pisti, Moto GP 2011 sezonunun 2. yarışına ev sahipliği yaptı. Sağanak yağmur altındaki yarışı Jorge Lorenzo yarışı ilk sırada tamamlarken, Dani Pedrosa 2. oldu. Nicky Hayden ise podyumun son basamağını oluşturdu.

Müthiş mücadeleye sahne olan ve kazalarla sezona damgasını vuran yarışın son turunda Colin Edwards yarış dışı kalınca, Hayden üçüncüşüğe beklemediği bir anda uzanma şansını buldu. 27 turluk yarışta 17 sürücüden sadece 12 tanesi yarışı tamamlamayı başarırken, yarışın en ilginç anı ise Valentino Rossi’nin Casey Stoner’a çarparak Stoner’ı yarış dışı bırakması oldu. Rossi düşmesine rağmen toparlanarak yarışa devam etti ve beşinci olmayı başardı.

Stoner’in puan alamadığı yarışı kazanan Lorenzo ise 25 puan alarak genel klasmanda ilk sıraya yükseldi.

[table id=67 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı