Buradasınız
Home > Güncel > Isobus City 1200 İstanbul Yollarında

Isobus City 1200 İstanbul Yollarında

Isoto tarafından Adana’da bulunan tesislerde üretilen Isobus City 1200, İstanbul Kadıköy-Topkapı hattında çalışmaya başlıyor.

Özulaş Toplutaşım A.Ş. ve TÖHOB başkanı İsmail Yüksel ve Özulaş Toplutaşım A.Ş Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı teslimat töreninde, Özulaş Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Şen’e City 1200 otobüsünü Isoto CEO’ su Kurthan Tarakçıoğlu teslim etti.

Tören sırasında bir konuşma yapan Kurthan Tarakçıoğlu yaklaşık 2100 adet şehir içi toplu taşımacılık yapan özel halk otobüsün çalıştığı İstanbul caddelerinde Türk işçisinin emeğiyle yerli olarak üretilen Isobus otobüslerinin kullanılacak  olmasının kendileri için büyük gurur kaynağı olacağını belirtti. Isobus’ ın halen kullanılmakta olduğu Adana, Eskişehir ve Ankara gibi büyük metropollerin yanısıra önümüzdeki günlerde daha bir çok ilde de gerek kalitesi gerekse sunduğu konfor ile tercih sebebi olacağına inandıklarını ekledi.

Isobus; Türk mühendisler, Türk tasarımcılar ve Türk işçileri tarafından, Türkiye’nin yol şartları dikkate alınarak, Avrupa standartlarında üretiliyor.

Şehir içi toplu taşımaya yönelik halk otobüsü olan Isobus City 1200, 12 metre uzunluğunda. 29-39 kişi arasında değişen oturma kapasitesi seçenekleri ile toplamda 100 yolcu taşıyabilme kapasitesine sahip. 2001/85 Avrupa direktiflerine uygun olarak üretilen City 1200, monoblok gövde örme şase ile entegre edilmiş. City 1200’de, 280 beygir gücündeki Euro 4, Turbo Intercooler Common Rail özelliğindeki MAN motor kullanılıyor.  Düşük yakıt tüketimi, yüksek performansı ve ilave katkı maddesi gerektirmeyen Euro-4 motoru işletme giderlerini azaltıyor.

Motorla uyumlu, 6 ileri/1 geri ZF Ecomat otomatik şanzıman, TopoDyn akıllı sistem ve ZF ön/arka akslar gibi en kaliteli komponentlerle donanmış City 1200,   RETARDER, ABS ve ASR özellikleri ile en güvenilir otobüs olmaya adaydır. Engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanımını kolaylaştıran pratik lift uygulamasınında adapte edilebildiği City 1200, ferah ve geniş iç hacmi, otomatik kliması ve şık tasarımı ile her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Isobus’un diğer modeli olan 9 metre uzunluğundaki City 900, 28 oturan, 42 ayakta olmak üzere toplam 70 yolcu taşıyabilme kapasitesine sahip. 206 beygir gücündeki Euro 4, Turbo Intercooler Common Rail özelliğindeki MAN motor kullanılan City 900’de motorla uyumlu, 6 ileri/1 geri ZF manuel şanzıman ve MAN marka akslar kullanılmakta, RETARDER, ABS ve ASR özellikleri bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı