Buradasınız
Home > Güncel > İrlanda’da Skoda Rakip Tanımadı

İrlanda’da Skoda Rakip Tanımadı

IRC Şampiyonası’nın bir ayağı olan ve engebeli asfalt etapları ile en zorlu parkurlar arasında gösterilen İrlanda Rallisi’ni izleyenler aynı takımda yer almalarına rağmen, Juho Hanninen ve Andreas Mikkelsen’in Fabia S2000’ler ile kıyasıya mücadelesine şahit oldular. Startın ilk saniyesinden, 12. Etabın bitişine kadar heyecan içinde geçen yarışların sonunda zafer Hanninen’in oldu.

Skoda Motorsporları fabrika takımını oluşturan Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi bu seneki ilk zaferlerini kazanırken, Skoda üreticiler kategorisindeki liderliğini devam ettirdi. Hanninen’in ardından ikincilik kürsüsünde Mikkelsen, üçüncülük sırasında ise yine bir Skoda pilotu olan Kopecky yer alarak, podyumu Skoda’nın kapatmasını sağladılar. Birinciliklere alışık olan Kopecky, bu sene yarıştığı 4.yarışın sonunda ilk defa üçüncülük sırasına indi.

Skoda Motor Sporları Başkanı Michal Hrabanek bu yarışla birlikte mükemmel bir sonuç aldıklarını, mutlu ayrıldıklarını ve IRC üreticiler kategorisindeki yollarına daha da güçlenerek devam ettiklerini söyledi.

Zaferini büyük bir coşkuyla kutlayan Hanninen ise “Fabia S2000’in üstün performansı bizi zirveye taşıdı. İrlandalı izleyicilerin zevkli bir yarış izlediklerini düşünüyorum. dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı