Buradasınız
Home > Güncel > İpragaz 50 Yaşında

İpragaz 50 Yaşında

Türkiye’de LPG sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan İpragaz, katıldığı 10. Petroleum Fuarı’nda, düzenlenen bir törenle 50’nci kuruluş yıldönümünü kutladı. Petroleum’un ilk gününde İpragaz standının ziyaretçileri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da yer aldı. Fuarın açılışını yapmasının ardından İpragaz standını ziyaret eden Bakan Yıldız’a, 50’nci yıl anısına özel yaptırılan altın tüp hediye edildi. İpragaz, fuarın ikinci gününde düzenlediği törenle de; 50’nci yıl coşkusunu, tüm sektörle paylaştı. İpragaz’ın kurucusu Yücel Kurttepeli ile CEO’su Selim Şiper’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, EPDK üyeleri ve sektörün önde gelen isimleri ile birlikte 50’nci yıl pastası kesildi.

Türkiye’nin en büyük 19’uncu şirketi

Yarım asırlık tecrübesi ve gerçekleştirdiği ilklerle İpragaz, kurucusu olduğu Türkiye Likit Petrol Gazı (LPG) sektörünün öncülüğünü de sürdürmeye devam ediyor. Son yıllarda aralıksız olarak Türkiye’nin en büyük 25 firması arasında yer alan İpragaz, yatırımları, hacmi, cirosu ve yarattığı tüm ülkeye yayılan istihdam imkanları ile sadece “LPG sektörünün öncüsü, lideri” sıfatlarıyla değil, aynı zamanda Türk ekonomisi genelinin de en önemli şirketlerinden biri konumunda bulunuyor. Türkiye’de faaliyet gösteren özel şirketler arasında 1994’ten bu yana, sürekli “En Çok Vergi Ödeyen İlk 50 Firma” arasında bulunan İpragaz, İstanbul Sanayi Odası’nın belirlediği son “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde de, “En Büyük 19’ncu Şirket” olarak yer aldı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı