Buradasınız
Home > Güncel > Infiniti’den FX’e Sihirli Dokunuşlar

Infiniti’den FX’e Sihirli Dokunuşlar

Spor otomobil ile SUV ruhunu başarıyla harmanlayan Infiniti’nin ikonik modeli FX, geçirdiği makyaj operasyonuyla görüntüsü ile tüm dikketleri üzerine çekiyor. 2012 model FX, yenilenen ön tamponu, daha kaslı ön ızgarası, yeni alaşım jantları ve yeni renk seçenekleri ile yepyeni bir karaktere bürünüyor.

Infiniti FX, yeni görünümüyle DNA’sını daha üst bir seviyeye taşıyor. Avrupa’nın en çok tercih edilen Infiniti modeli olan FX’de en belirgin değişiklikler, ön tamponunda, ön ızgara tasarımında, jant ve renk seçeneklerinde görülüyor.

Yenilenen ön görünüm

Infiniti’nin konsept modeli Essence’dan ilham alınarak tasarlanan ve üzerinde küçük değişiklikler yapılan ızgara ve yeniden şekillendirilen ön tampon bölümü ile modelde çarpıcı bir görünüm elde edilmiş.

FX’de çift kollu tasarlanmış 20 inç jant ile GT ve GT Premium donanımlarda sportif karakter ön plana çıkıyor. Arka Tekerlek Aktif Yönetim Sistemi – RAS (Rear Active Steering) ve spor süspansiyon özelliği ile yol tutuşunu mükemmelleştiren,  S ve S Premium donanımı, 21 inç jantlarla sunuluyor. İridyum Mavisi ve Graphite Shadow ile FX kullanıcılara sunulan gövde rengi seçenekleri daha da genişliyor. Tüm Infiniti modellerinde bulunan Scratch Shield boya teknolojisi, FX modelinde de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

FX DNA’sı ön planda

2012 FX modeli üç ayrı motor seçeneği ile Avrupa ve Türkiye’de satışa sunuluyor. Modelin en yüksek performansa sahip FX50 serisinde kullanılan 390 hp güç üreten 5.0 litre V8 motor sadece S Premium versiyonunda sunuluyor.

FX37 serisi ise, 320 hp güç üreten 3.7 litrelik benzinli V6 motora sahip ve GT, GT Premium, S ve S Premium donanım seçeneği ile sunuluyor. FX30d (dizel) serisi, 238 hp gücünde ve 550 Nm tork üreten 3.0 litrelik V6 dizel motoru ve GT, GT Premium, S ve S Premium donanım seçenekleri ile sunuluyor.

S ve S Premium donanım seçeneklerinde sunulan Arka Tekerlek Aktif Yönetim Sistemi (RAS) ve Sürekli Sönümleme Kontrolü gibi gelişmiş süspansiyon sistemi, daha sportif bir sürüş keyfini kullanıcılarına yaşatıyor. 21 inç alaşım jantları, koyu renkli far içi tasarımı, kırmızı S amblemi, koyu krom dış havalandırma kanalı ve marşpiyel şeridi, S ve S Premium donanımının, kendini farklılaştırdığı diğer özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Konforlu ve kontrollü sürüş

GT ve S donanım seçeneklerinin Premium versiyonları, sınıfın en donanımlı araçları olarak öne çıkıyor. Bu versiyonlar gelişmiş teknoloji özellikleri, EuroNCAP ödüllü Şerit Değiştirmeyi Engelleme Sistemi gibi üstün güvenlik özelliklerinin yanı sıra gelişmiş navigasyon ve eğlence sistemlerini içeren kapsamlı standart donanım seviyeleri ile kullanıcılara sunuluyor. Premium versiyonları hem benzinli hem de dizel V6 motor seçeneklerinde bulunuyor. Performans açısından öncü bir model olan FX50 modelinde kullanılan 390 hp güç üretme kapasitesine sahip 5.0 litre V8 motor ise sadece S Premium versiyonunda sunuluyor.

Tüm FX modelleri, 7 vitesli adaptif otomatik şanzımanın yanı sıra Infiniti’nin akıllı dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Magnezyumdan imal edilmiş direksiyondan kontrollü vites kolları, FX’in premium bütünlüğünü ve performans karakterini en iyi şekilde yansıtıyor.

Yaratıcı teknoloji ile çok yönlü kullanım olanağı

FX modellerinde, 30 GB HDD navigasyon sistemi ve Bose® Premium ses sistemini içeren multimedya paketi GT Premium ve S Premium donanımlarında standart olarak yer alıyor. Kullanıcılar, herhangi bir ekstra ücret ödemeden sunulan Cello Flame (Akçaağaç), Black Laquer (Siyah Lake) kaplama seçeneğini tercih edebiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı