Buradasınız
Home > Güncel > Infiniti’den F1 Atağı

Infiniti’den F1 Atağı

Infiniti, Red Bull Racing ile iki senelik sponsorluk anlaşması imzaladı. Sponsorluk anlaşması kapsamında Infiniti’nin logoları, yarış otomobillerinde, pilot ekibinin tulumlarında, yarış ekibinin tüm ekipmanlarında belirgin bir şekilde yer alacak. Marka tanıtımı ve pazarlama faaliyetlerine ek olarak Infiniti, Red Bull Racing ile gelecekte daha etkin teknik çalışmalar gerçekleştirmek üzere Renault ile birlikte çalışacak.

Infiniti Başkan Yardımcısı Andy Palmer anlaşma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Yıl ortasına doğru Infiniti ürün yelpazesini genişletecek ve küresel tanınırlığını arttıracak. Bu yüzden F1’e girmek bizim için en uygun adımdı. Formula 1, Infiniti açısından dünya çapında benzersiz bir tanıtım platformu oluştururken, Infiniti’nin Büyüleyici Performans felsefesi ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Formula 1’e Red Bull Racing gibi dünya standartlarında bir ekiple girme fırsatını elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız”.

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner yapılan anlaşma ile ilgili; “Red Bull her zaman farklı adımlar atar, bu yüzden Infiniti bize inovatif planlarını sunduğunda onlarla çalışmayı kabul ettik. Geçen sezonun şampiyonluğu ve Infiniti desteği ile beraber yeni sezona çok daha güçlü gireceğiz. 2010 Sürücüler ve Markalar Dünya Şampiyonası’nda başarıyla dönen ekibimiz, 2011 sezonuna Infiniti gibi yeni ve güçlü bir ortaklıkla başlamanın heyecanını duyuyor” yorumunu yaptı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı