Buradasınız
Home > Güncel > Infiniti’de Değişim Başladı

Infiniti’de Değişim Başladı

Infiniti Dünya Başkanı Johan de Nysschen markanın lider takımına yeni isimlerin getirildiğini açıkladı. Yeni yapılanmaya göre; lüks markalar konusunda tecrübeli bir yönetici olan Ian Bolin Infiniti’nin Hong Kong’da bulunan Global Yönetim Merkezi’nde Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak görev yapacak.

Fintan Knight Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa’da yürütülen marka operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Infiniti’nin Global İletişim Müdürlüğü görevini ise Stefan Weinmann yürütecek.

Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu Ian Bolin

Infiniti’ni Hong Kong Global merkezinde görev yapacak olan Ian Bolin ise Global çapta Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak çalışacak. Lüks markaları tanıyan Bolin, Audi AG’nin Güney Afrika pazarından sorumlu üst yönetiminde görev almıştı. Volkswagen Grubu’nda geçirdiği 13 yıllık kariyeri boyunca bayilerden sorumlu olmasının yanı sıra stratejik kurumsal rollerde görev yaptı. Kariyerine Rolls-Royce & Bentley Motor Cars ile başlayan Bolin, Audi Amerika’nın dönüştürülmesine liderlik etti.

Ian Bolin Almanya ve A.B.D’de eğitim gördükten sonra Thunderbird School of Global Management’den MBA aldı. Bolin ayrıca Marquette University’den Uluslar arası İşletme, Pazarlama alanında dereceye sahip.

Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa Marka Operasyonlarından Sorumlu Infiniti Başkan Yardımcısı Fintan Knight

Infiniti’ye katılmadan önce İtalya’da bulunan Automobil Lamborghini SpA’da ticari yönetici ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Knight 1995 – 2008 yılları arasında Audi bünyesinde dünyanın dört bir yanında görev yaptı. Birçok Asya ve Pasifik pazarında pazarlama, ağ geliştirme ve satış sonrası yönetimi konularında tecrübe kazandı. 20 yıllık premium otomobil deneyimine sahip olan Fintan Knight, Audi’ye katılmadan önce otomotiv endüstrisi kariyerine Avusturalya’da BMW’de başladı. Avustralya doğumlu Fintan Knight University of Western Australia’dan ekonomi alanında eğitim gördü. Ardından University of Navarra’dan IESE Business School’dan MBA aldı.

Infiniti Global İletişim Müdürü Stefan Weinmann

Stefan Weinmann, Hong Kong Genel Merkezi’nde “Ürün, Yaşam Tarzı, Kurum içi ve Kurumsal İletişimi kapsayan iş süreçlerini yönetmekten sorumlu olacak. Weinmann, Infiniti markasının gelişimine destek sağlama konusunda önemli bir yol oynayacak.

Weinmann, Infiniti Motor Company Ltd’ye Almanya Opel AG’den katıldı. Opel’de Kurum İçi ve Bağlı Kuruluşlar İletişim Genel Müdürü olarak görev yapan Weinmann öncesinde yine aynı kurumda Kurumsal İlişkilerden sorumluydu. Şirket bünyesinde çalıştığı 22 yıl süresince Opel ve General Motors’da çeşitli kurum içi ve kurum dışı stratejik ulusal ve uluslararası yönetimden sorumlu oldu. Almanya doğumlu Stefan Weinmann, University of Karlsruhe’den Matematik ve Ekonomi alanında eğitim gördü.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı