Buradasınız
Home > Güncel > Infiniti Q30 Türkiye’de

Infiniti Q30 Türkiye’de

CARMEDYA.COM – Infiniti’den beklenen haber geldi. Üreticinin kompakt crossover modeli Q30, Türkiye’de de satışa sunuldu. Bu sayede 1.6 litre hacimli motor bandında da ürün sunmaya başlayan firmanın satışları da bu sayede artışa geçecek gibi görünüyor.

Nissan’ın premium sınıf markası olan Infiniti’nin Daimler grubu ile yaptığı ortaklığın meyvesi olan Q30’un gövde tasarımında, aracın konsept halinin izleri görülebiliyor. Akıcı hatlarıyla dikkat çeken otomobilin ince yapılı farları, büyük ön panjuru ve hilal şekilli C sütunu diğer Infiniti modellerinin de imzası halinde.

İç mekan tasarımı ve kullanılan malzemeler büyük oranda Mercedes GLA’dan alınmış olsa da farklı bir hava yaratmayı başarabilen Infiniti Q30’da üst bölümü yenilenmiş orta konsol, farklı döşeme ve süsleme kumaşları ve üzerine koruma yerleştirilmiş navigasyon sistemi ekranı gibi detaylar bulunuyor.

Mercedes GLA temelleri üzerinde yükselen Q30’un platformu gibi motorları da bu araçla paylaşılıyor. 156 beygir güç üretebilen, turbo beslemeye sahip, 1.6 litre hacimli benzinli motorla donatılan seçeneklerin fiyatı 139.859 TL’den başlarken 109 beygir güç üretebilen, 1.5 litre hacimli turbo Diesel motorla donatılan araçların fiyatı 145.712 TL’den başlıyor.

Daha yüksek performans isteyenleri de unutmayan Infiniti, 211 beygir gücündeki 2 litre hacimli motorla donatılan Q30 seçeneklerini 234.371 TL’den başlayan fiyatlarla satıyor. Bu otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulurken araçların tamamı otomatik şanzımanla satılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı