Buradasınız
Home > Güncel > “İddiamızdan Birşey Kaybetmedik”

“İddiamızdan Birşey Kaybetmedik”

Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde Skoda Fabia S2000 ile birinciliğe uzanan, sezonun ikinci yarışı olan  İstanbul Bosphorus Rallisi’nde de iddialı olan Burak Çukurova yarışları değerlendirdi. İddialı geldikleri Bosphorus Rallisi’nde 2’nci gün etaplarında şanssız bir şekilde yarış dışı kaldıklarını hatırlatan Burak Çukurova, Avrupa Şampiyonası’na da puan veren Bosphorus Rallisi’nin kendileri için büyük önem taşıdığını ancak talihsiz bir kaza yaşadıklarını ancak iddialarını devam ettirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Sezonun 2’nci yarışı olan Bosphorus Rallisi takımımız adına önemli bir yarıştı. Yarış öncesi yaşadığımız lojistik problemlerden sonra 2 saatlik bir test yapma imkanı bulduk ve gerçekten Skoda Fabia ’nın toprakta da ne kadar kabiliyetli ve hızlı olduğunu gördük. Yarışın ilk günü olan Cuma günü etap içinde ufak bir spin yaşamamıza rağmen günü 4’ncü olarak tamamladık ve 2’nci gün için bütün konsantrasyonumuzu 1’nciliğe yoğunlaştırdık. Maalesef 2’nci günün ilk etabının 2’nci kilometresinde çok süratli bir tepenin arkasında benim yol notunu geç algılamam sonucu bariyerlere vurarak yarış dışı kaldık. Bu kendim ve takımım adına çok üzücü oldu fakat 3’ncü gün yarışa super rally yaparak geri döndük. Amacımız otomobile daha fazla ısınmak, önümüzdeki yarışlara antrenmanlı olmak ve Skoda bayrağını dalgalandırmak içindi. Yarışın son günü yaptığım 2 etap Best Time ile hem rakiplerimizi geçebildiğimizi hem de otomobilin ayarlarını oturttuğumuzu gördük. Bu da bizi çok mutlu etti. 7 yarışın 6’sının puan verdiği sezonda  biz sıramızı bu yarış savdık diye düşünüyorum. Bundan sonraki yarışlarda da başarılı olup sezonu güzel bir finalle tamamlamak istiyorum. Buradan Yağız Avcı’yı 1’nciliğinden dolayı kutluyorum.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı