Buradasınız
Home > Güncel > Iceliner Yenilendi

Iceliner Yenilendi

Otokar, lojistik sektörüne yönelik sunduğu çözümlere bir yenisini daha ekledi. Otokar, frigorifik treyler ailesinden Otokar-Freuhauf Iceliner’ı yeniledi. Yeni Iceliner’ın Türkiye lansmanı 400 firmadan yaklaşık 600 kişinin katılımıyla Antakya’da yapıldı.

Tanıtıma bölgedeki bozulabilir gıda taşımacılığı yapan nakliyeciler yoğun ilgi gösterdi. 500’ün üzerinde firma temsilcisi aracı yakından inceleme fırsatına sahip olurken Otokar yetkililerinden araçla ilgili ayrıntılı bilgi aldılar.

Düzenlenen tanıtım yemeğinde konuşan Otokar Satış Müdürü Murat Tokatlı, 10 yıldır frigorifik treyler segmentinde pazarın değişmez lideri olan Iceliner’ın uluslararası HACCP ve ATP sertifikaları, güçlü Ar-Ge birikimi, yaygın servis ağı, yüksek ikinci el değeri ve düşük işletme maliyetleriyle gıda taşımacılığında mükemmeli vaad ettiğini belirtti.

Türkiye’nin en çok tercih edilen frigorifik semi-treyleri “Iceliner”

Tokatlı, yeni Iceliner’ın bozulabilir gıda maddelerinin uluslararası taşımacılığı ile ilgili ECC regülasyonu olan ATP ve uluslararası HACCP sertifikalarına sahip olduğunu belirterek, “Otokar-Freuhauf Iceliner, standart çekicilerle kullanımda 2,66 metre iç yüksekliği ile sınıfının en geniş iç hacmine sahip. Forklift ile yükleme olanağı sağlayan, EN 283 normlarına  uygun, dış yüzeyi taşınan yükün kaymasını engelleyecek şekilde tasarlanmış yekpare alüminyum panele sahip taban yapısı ile Iceliner, güvenli taşımacılığı garantiliyor. Otokar tesislerinde üretilen yeni Iceliner’ın, yüksek darbe ve UV direncine sahip iç ve dış CTP panelleri, yüksek aydınlatma kapasitesine sahip araç iç aydınlatma lambaları, yükün araç ön duvarına vereceği zararları engelleyen ve aynı zamanda soğuk hava sirkülasyonuna yardımcı olan 4 adet ön koruma barı ile gıda taşımacılığına yepyeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Yeni Otokar-Freuhauf Iceliner’ın teknik özellikleri…

Yeni Iceliner, Türkiye’de üretilen ECC regülasyonlarına uygun, HACCP ve ATP-C sertifikasına sahip ilk frigorifik semi-treyler olma özelliğine sahip. 385/65 R 22,5 lastikli, maksimum iç net yüksekliği 2660 mm ve hacmi 88 m3 olan Iceliner, forklift ile yükleme olanağı sağlıyor. EN 283 normlarına  uygun, dış yüzeyi taşınan yükün kaymasını engelleyecek şekilde tasarlanmış yekpare alüminyum panele sahip taban yapısı ile Iceliner’da yer alan yüksek mukavemetli sandwich paneller yekpare olarak ileri yapıştırma  teknolojisi ile Otokar tesislerinde üretiliyor. Iceliner’ın sandwich panellerinde kullanılan DIN EN 13164 normuna uygun polistren bloklar, özel mikro yapısı sayesinde düşük nem alma, yüksek ısı izolasyonu ve uzun ömürlü kullanım özelliklerine sahip. Yüksek darbe ve  UV direncine sahip iç ve dış CTP paneller, yüksek aydınlatma kapasitesine sahip araç iç aydınlatma lambaları, arka çerçeve üzerinde enine ve boyuna yerleştirilmiş darbe emici geri yanaşma takozları, araç iç uzunluğu boyunca yerleştrilmiş, yükleme darbelerine karşı dirençli 2 sıra fiber koruma bantları, alt alüminyum süpürgelikler, yükün araç ön duvarına vereceği zararları engelleyen ve soğuk hava sirkülasyonuna yardımcı olan 4 adet ön koruma barları ise Iceliner’ın diğer yeni özellikleri arasında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı