Buradasınız
Home > Güncel > i20’ye Almanya’dan Sipariş Var

i20’ye Almanya’dan Sipariş Var

Hyundai Almanya Bayileri

Hyundai’nin Almanya distribütörü, 17-19 Eylül tarihleri arasında yaklaşık 40 elit bayisi için düzenlediği özel bayi toplantısı amacıyla 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’a geldi. Toplantı için gelen 90’dan fazla kişi, tüm Avrupa ve Türkiye için i20 modelinin üretimini gerçekleştiren Hyundai Assan Fabrikası’nı da ziyaret etti.

Hyundai Almanya CEO’su Werner H. Frey’in liderliğinde “tüm dünyadaki Hyundai fabrikaları arasında en kaliteli üretimi yapan tesis” seçilen Hyundai Assan Fabrikası’nı gezen Almanya bayileri, en yüksek kalitede üretilen i20’leri yerinde inceleme şansı buldu. Üretimin ilk başladığı Mayıs ayından bu yana yaklaşık 3 bin 200 adetlik siparişe ulaşan Hyundai Almanya, bu gezi sırasında siparişlerini son iki ay için yüzde 50 oranında artırarak yaklaşık 5 bin adetlik sipariş vermiş oldu.

Alman bayilerin fabrika ziyareti sırasında bir konuşma yapan Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Kwang-Heum Um şunları söyledi; “Hyundai artık Türkiye’de olduğu gibi birçok ülkenin pazarında büyük bir farkındalık yarattı. İzmit Fabrikamız da tüm dünyadaki Hyundai üretim merkezleri arasında en yüksek kalitede üretim yapan fabrika seçildi. Mayıs ayından bu yana i20 üretimimizin yaklaşık yüzde 90’lık bölümünü Avrupa’ya ihraç ettik. Fabrikamızda uyguladığımız “talebe bağlı esnek üretim” politikamız sayesinde Avrupa’nın yoğun i20 talebini karşılamakta hiç sıkıntı yaşamadık ve bundan sonra da tüm i20’leri zamanında teslim etmeye devam edeceğiz. Hyundai Assan, otomotiv üretiminde mükemmelliğin simgesidir ve bu düşünceyle ürettiğimiz yüksek kalitedeki i20’lerimiz, Türk ve Avrupalı tüketicilerden büyük övgü almaya devam etmektedir”.

Hyundai, 2009 yılında Almanya’da büyük bir ilerleme göstererek satışlarını iki kattan fazla artırdı ve 2010 yılında da bu başarısını sürdürüyor. Bu doğrultuda Hyundai Almanya, i20’yi en çok sipariş eden ülkelerden biri konumunda bulunuyor.

Mayıs ayında Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretimine başlanan i20’lerden bugüne kadar Avrupa ülkelerine 18 bin adetten fazla ihraç edildi. Toplam 27 bin adetlik siparişe ulaşan i20’lerden yıl sonuna kadar 35 bin adetten fazla sipariş edilmesi ve 2010 yılında i20 için belirlenen ihracat hedefin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Hyundai i20’den 2011 yılında 80 bin adet üretilip büyük bir bölümünün ihraç edilmesi ve yıllık 1 milyar TL’den fazla ihracat geliri elde edilmesi hedefleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı