Buradasınız
Home > Güncel > Hyundai’den Türkiye’ye Elantra Çıkarması

Hyundai’den Türkiye’ye Elantra Çıkarması

Hyundai’nin bugüne kadar en çok satılan modellerinden biri olan ve sadece Amerika’da birbirinden değerli 19 ödülü kazanarak kısa sürede başarısını ispatlayan yeni Elantra, 18-19 Haziran 2011 tarihlerinde tüm Türkiye’de yapılacak Tanıtım ve Deneme Sürüşü Günleri dahilinde tüketiciyle buluşuyor.

Yeni Elantra, Hyundai’nin Türkiye çapında 50’den fazla ilde bulunan 71 yetkili satıcısında iki gün boyunca tanıtılacak. Çeşitli aktivitelerin gerçekleştirileceği Tanıtım ve Deneme Sürüşü Günleri’nde, Türk tüketicisinin sıradışı özelliklere sahip olan yeni Elantra’yı daha yakından tanıması sağlanacak. Ayrıca haftasonu boyunca Hyundai Yetkili Satıcıları’nı ziyaret eden tüm Hyundai kullanıcılarına ücretsiz check-up hizmeti de sunulacak.

Hyundai’nin karakteristik çizgilerini sportif ve şık bir tasarımla sunan Elantra, çevre dostu özelliklere, düşük yakıt tüketimine 1ve 32 PS ile yüksek performansa sahip 1.6 litre hacimli benzin motor seçeneğiyle satılıyor. 6 kademeli manuel veya yine 6 kademeli otomatik vites seçeneğiyle tercih edilebilen yeni Elantra; sürücü, yolcu ve perde havayastıkları, ABS, BAS, ESP, VSM (Araç Stabilite Yönetim Programı), soğutmalı fren diskleri, park sensörü, elektrikli ön ve arka camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, radyo/CD ve MP3 çalar, USB ve iPod bağlantısı, derinlik ve yükseklik ayarlı çok fonksiyonlu direksiyon, klima, 60/40 oranında katlanan arka koltuklar, sinyalli, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, ön sis farları gibi birçok özelliğin standart olarak sunulduğu Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım paketiyle alınabiliyor.

Yeni Elantra da, tüm Hyundai modelleri gibi Türkiye’de 5 Yıl Garantili Ultra Servis programı dahilinde satılıyor. Hyundai’nin 2004 yılından bu yana sunduğu 5 Yıl Üretici Mekanik Garantisi ve Ücretsiz Yol Yardım Hizmeti’nin yanı sıra artık 5 yıl boyunca her yıl bir defa tüm Hyundai araçlarına Hyundai Yetkili Servisleri’nde ücretsiz check-up hizmeti veriliyor.

Toplam 8 farklı gövde rengi ve 3 farklı döşeme rengi seçeneğiyle alınabilen Hyundai Elantra’nın fiyatları donanımına göre 41 bin 800 TL ile 49 bin 800 TL arasında değişiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı