Buradasınız
Home > Güncel > Hyundai’den Mega Bayi

Hyundai’den Mega Bayi

Hyundai, yenilenen kurumsal kimliği ile tasarlanan Türkiye’deki ilk yeni Mega Bayi’sini, İstanbul’un gelişmekte olan bölgesi Tuzla’da hizmete açtı. Açılış, Hyundai Assan Başkan ve CEO’su Won-Shin Chang, Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Dumankaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya ile birlikte Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı  Dr. Şadi Yazıcı ve İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş’ın katılımı ile gerçekleşti.

Tüm dünyada Hyundai Motor Company tarafından uygulanmaya başlayan yeni kurumsal kimliğe sahip Hyundai Dumankaya Plaza, toplam 10 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete girdi. 13 bin metrekarelik alanda, 80 personel ile hizmet verecek Hyundai Dumankaya Plaza, hızla gelişen bölgede tüketicilere sıfır ve ikinci el araç satış, mekanik servis ve boya kaporta konularında en kaliteli hizmeti sunacak.

Hyundai Dumankaya Plaza, aynı zamanda Dumankaya Grup’un Hyundai markası çatısı altında hizmet verdiği ikinci plaza olma özelliğini taşıyor. Dumankaya Grup, Hyundai markası çatısı altında ilk olarak 2009 yılının Eylül ayında Maltepe’de hizmet vermeye başlamıştı. Dumankaya Plaza’nın açılışı ile Hyundai’nin Türkiye’deki plaza sayısı da 72’ye ulaştı.

Hyundai Dumankaya Plaza Tuzla’nın açılışına katılan Hyundai Assan Başkan ve CEO’su Won-Shin Chang yaptığı konuşmada, yaklaşık bir ay önce göreve geldiğini ve Hyundai’nin Türkiye’deki takım ruhundan çok etkilendiğini dile getirdi. Chang sözlerine şöyle devam etti “2009 yılında Türkiye’nin en çok otomobil satan markası olmayı başardık. Bu başarıda bizimle bir takım olarak hareket eden yaygın satış ve servis ağımızın katkısı büyük. Hyundai markası altında hizmet veren yetkili satış ve servis noktalarımızla birlikte bu başarıyı sürdüreceğiz. Henüz 15 aylık bir birlikteliğimiz olmasına rağmen, bugün ikinci plazasını Tuzla’da hizmete açan Dumankaya Grup ile uzun soluklu ve başarılı bir iş birlikteliği yürüteceğimize inanıyoruz. Finansal gücü ile yatırımlarına hız kesmeden devam eden Dumankaya Grup’a, Hyundai Dumankaya Plaza’yı tüketicilere kazandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Şu an ülkemizde 50’den fazla ilde toplam 72 yetkili satıcısı ve 81 yetkili servisi bulunan Hyundai, Türkiye çapındaki büyümesini yıl boyunca sürdürerek bayi ağını daha da güçlendirmeyi ve bu çerçevede satış adetlerini daha da yükseltmeyi planlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı