Buradasınız
Home > Güncel > Hyundai Pilotunu Buldu

Hyundai Pilotunu Buldu

2014 sezonu için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hyundai Motorsport, önümüzdeki yıl i20 WRC ile yarışacak ilk pilot ve co-pilotunu nihayet açıkladı. Monte Carlo Rallisi ile start alacak olan 2014 sezonunda, Hyundai i20 WRC’yi Belçikalı Thierry Neuville kullanırken yan koltukta ise Neuville’in uzun süredir beraber yarıştığı Nicolas Gilsoul oturacak.

25 yaşındaki Belçikalı pilot Thierry Neuville konuyla ilgili olarak, “Hyundai Motorsport’un 2014 WRC sezonunda yarışacak olması gerçekten önemli bir gelişme. Bu özel otomobille yarışacak olmam gurur verici, çünkü benim gibi genç ve dinamik bir marka. Başarıdan başarıya koşmak için uzun soluklu çalışabileceğim en iyi markalardan birisi. Takım ve takımın tesislerine olan inancımla birlikte i20 WRC’nin gelecek vaad eden potansiyeli de son derece etkili. Umarım WRC’deki deneyimlerim takımımın başarılı olması için yeterli olacaktır. Çünkü önümüzde oldukça zorlu bir sezon bizi bekliyor. Ama takım halinde çalışarak her türlü zorluğun üstesinden gelecek kapasiteye sahibiz. Birlikte mükemmel bir geleceğimiz olacak” açıklamasını yaptı.

Thierry Neuville / Nicolas Gilsoul

Hyundai Motorsport Takım Patronu Michel Nandan ise, “Thierry Neuville’in adını sizlerle paylaştığım için çok heyecanlıyım. Çünkü Neuville 2013 sezonunda etkileyici bir grafik sergiliyor. Aynı zamanda WRC’nin ışık saçan en başarılı ve en genç pilotlarından biri. Hızlı oluşu ve dinamik sürüş tarzı Hyundai için ideal bir pilot olmasını sağlıyor” dedi.

2009 Katalunya Rallisi’yle başlayan WRC kariyerinde şimdiye kadar 32 kez start alan Neuville, 2013 WRC sezonunda pilotlar genel klasmanında da dünya ikincisi konumunda bulunuyor.

Ralli parkurlarında üstün başarılar elde etmesi beklenen Hyundai i20 WRC, gelecekteki modellerin geliştirilmesinde de önemli bir kilometre taşı olacak. Markanın Almanya Alzenau’da motorsporları takımı için yapılan Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanarak zorlu zeminler üzerinde test edilen yarış otomobili, Neuville’le birlikte WRC’de zirveye yerleşmek için geliştirilmeye devam ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı