Buradasınız
Home > Güncel > Hyundai i40 Cenevre’de Sahne Aldı

Hyundai i40 Cenevre’de Sahne Aldı

Hyundai 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’ndan hemen önce tamamen yeni modeli i40’ın fotoğraflarını dünya basını ile paylaşmıştı. i40, markanın yeni sloganı “New Thinking. New Possibilities” ile eş zamanlı olarak Cenevre’de ilk kez görücüye çıktı. Hyundai’deki değişim rüzgarının ilk ipuçlarını veren i40, markanın ulaşılabilir lüks otomobil anlayışı çerçevesinde, “Modern Premium” konseptinin yüzü olacak.

Hyundai i40, markanın Avrupa Pazarı için özel olarak hazırlamış olduğu ilk D Segmenti otomobili. Otomobilin motor seçenekleri, teknolojisi ve donanım seviyesi tamamen Avrupa Pazarı’na uygun olarak geliştirildi. Cenevre’de ilk olarak station versiyonu sergilenen otomobilin sedan versiyonu ise yılın son çeyreğine doğru satışa çıkacak.

Hyundai’nin en güncel modeli olan i40, Almanya Rüsselsheim’daki Ar-Ge merkezinde geliştirildi. Akıcı Hyundai tasarımına sahip i40, markanın karakteristik altıgen ön dizaynını taşıyor ve bu tasarımı mücevher görünümündeki farlar tamamlıyor.

Hyundai’nin “Herkes İçin Ulaşılabilir Premium Otomobiller” söylemini doğrular şekilde i40’ın sınıfının çok üzerindeki donanım seviyesi, D Segmentine yeni bir boyut kazandırıyor. Elektrik kontrollü ve ısıtmalı koltuklar, Hyundai i40’da hem ön hem de arka koltuklarda bulunuyor. Isıtmalı direksiyon ve otomatik ön cam buğu çözücüsü ise i40’ın D segmentine kazandırdığı yeni donanımlar. 1.7 litrelik dizel motor, kilometre başına 113 gramlık karbondioksit gazı salınımı ile dikkat çekiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı