Buradasınız
Home > Güncel > Honda’dan Temiz Enerji Atağı

Honda’dan Temiz Enerji Atağı

Honda, Avrupa’nın başta gelen yakıt hücreli araç ve hidrojen altyapısı sunum projesi olan Temiz Enerji Ortaklığı’na (Clean Energy Partnership – CEP) katılarak, Avrupa’da hidrojen hareketine ek bir ivme kazandırmaya hazırlanıyor.

Araç üreticileri, altyapı ve enerji şirketlerinin uzmanlığı ile Alman Hükümeti’ni bir araya getiren CEP, Avrupa’da hidrojen hareketliliğinin pazara girişinin zeminini hazırlamak için tasarlandı.

2009 yılından bu yana Avrupa yollarında yakıt hücreli, elektrikli araçları kullanıma sunan Honda da bu ortaklık kapsamında CEP faaliyetlerini iki adet FCX Clarity yakıt hücreli, elektrikli araçla destekleyecek. Bunun yanı sıra Honda’nın gaz tedarik şirketi Air Liquide olarak da bu ortaklığa katılması CEP’in Avrupa’da hidrojen bazlı hareketliliğin gelişimini desteklemek üzere araç üreticileri ile enerji şirketlerini bir araya getirmesindeki önemini ön plana çıkarıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı