Buradasınız
Home > Güncel > Honda’da Üretim Normale Dönüyor

Honda’da Üretim Normale Dönüyor

Honda, Avrupa’daki üretim merkezleri olan İngiltere ve Türkiye fabrikalarında Eylül ayında tam kapasite ile üretim yapmayı planlıyor.

Japonya’da 11 Mart’ta meydana gelen deprem felaketi sonucunda parça tedarik sürecinde yaşanan sıkıntılardan dolayı üretim adetleri her iki üretim merkezinde de 11 Nisan’da %50 seviyesine indirilmişti. Bu dönem içerisinde tüm Honda çalışanları ve tedarikçileri mevcut durumun bir an önce düzeltilmesi için tüm gayretlerini ortaya koydular. Japonya’dan tedarik edilen parçaların adetlerindeki belirgin iyileşmeler neticesinde her iki üretim merkezinde de yılın geri kalan kısmında üretim adetlerini tamamlamak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çalışmalar başladı.

Türkiye Üretim Merkezi

Civic Sedan modelinin üretimini gerçekleştiren Honda Türkiye A.Ş. mevcut durumun düzeltilmesi için çalışmalarına hız vererek Eylül ayında normal üretim adetlerine ulaşmayı planlıyor.

İngiltere Üretim Merkezi

Civic 5 Kapı, CR-V ve Jazz üretimini gerçekleştiren İngiltere Üretim Merkezi (Honda of the UK Manufacturing Ltd) Eylül ayında normal üretim adetlerine dönmek için çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Honda Türkiye Fabrika Direktörü İsmail Sümer, “Avrupa Üretim Operasyonlarının normal seviyelerine ulaşmak üzere çalışmaların başlamasından oldukça memnunuz. 11 Nisan’dan beri yaşanan bu süreçte çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin göstermiş olduğu anlayış ve gayretlerden dolayı çok teşekkür ederiz. “ dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı