Buradasınız
Home > Güncel > Honda Türkiye’den Japonya Açıklaması

Honda Türkiye’den Japonya Açıklaması

Japonya’da yaşanan büyük deprem ve tsunami felaketinin ardından çok sayıda otomobil fabrikası da zarar görmüştü ve bu da markalar açısından bazı aksaklıkların yaşanmasına neden olmaya başladı.

En güncel haberleri ilk ağızdan tüketiciye iletmek isteyen Honda Türkiye ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Honda Türkiye olarak, Kuzey Japonya’da yaşanan deprem felaketinin Türkiye’deki üretimimize etkisi ile ilgili en güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Honda’nın Japonya’da yer alan Saitama (Sayama, Saitama) ve Suzuka (Suzuka, Mie) üretim tesislerinde 11 Nisan 2011 Pazartesi gününden itibaren otomobil üretimine devam edilecektir. Japonya dışında üretim yapılan ülkelerde, üretimde kullanılan parçalar ise 4 Nisan 2011 tarihinden itibaren sevk edilmeye başlanacaktır. Ancak, parça tedarik adetleri değişkenlik gösterdiği için bağlantılı Honda tesislerinde üretimler yüzde 50 kapasite ile gerçekleştirilecektir.

1 Nisan 2011 tarihine kadar Japonya’da yaşanan parça temin sıkıntısı ve 4 Nisan’dan sonra parça temin adetlerindeki azalma nedeniyle ne yazık ki Honda Türkiye üretim adetlerinde de değişiklikler yaşanacaktır. Ancak, 11 Nisan 2011 tarihinden itibaren Civic Sedan üretim adetleri yüzde 50 azaltılarak Türkiye’de üretimin kesintisiz olarak devam etmesi sağlanacaktır.

Honda Türkiye olarak, üretim adetlerinin düşük olduğu bu dönemi, üretim iyileştirme çalışmaları ve çalışanlarımızın eğitilmesi ile değerlendireceğimizi; parça tedarik sürecinde yaşanan aksaklıkları dikkatle takip ederek üretim merkezlerimizdeki gelişmeleri sürekli sizlerle paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

Konuyu bilginize sunar; yaşanan gelişmeler nedeniyle içinde bulunduğumuz zor günlerde gösterdiğiniz anlayıştan dolayı teşekkür ederiz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı