Buradasınız
Home > Güncel > Her Kızımız Bir Yıldız Projesi’ne Büyük Destek

Her Kızımız Bir Yıldız Projesi’ne Büyük Destek

Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin  işbirliği ile 2004 yılında başlatılan “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi güçlenmeye devam ediyor. Olanakları kısıtlı, ancak çalışkan ve kısa sürede meslek sahibi olmayı amaçlayan ilköğretim okulu mezunu kız öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmeyi amaçlayan projeye verilen destek ise artmaya devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk A.Ş. çalışanları, yan sanayi kuruluşları ve bayilerinin de sürekli olarak katkıda bulundukları projeye,  Mercedes-Benz Bayii Mengerler Ticaret Türk A.Ş, 100.000 €  tutarında büyük bir destek daha verdi. 2006 yılında da 100.000 €’luk bağış-ta bulunan Mengerler Ticaret Türk A.Ş., projeye destek konusunda öncülük etmiş ve ör-nek olmuştu. AVM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, projeye ivme kazandıra-cak bu  önemli katkı nedeniyle yapılan törende sembolik bir çeki Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’e teslim etti.

Mercedes-Benz Türk, kız çocukların eğitime katılımını artırma ve eğitimde kız-erkek eşit-liğine katkı sağlama çalışmaları kapsamında  öncelikle teknik meslek lisesi öğrencilerine burs vererek, burslu kızlarına staj olanakları sağlayarak ve mezuniyet sonrasında da başarılı olanları şirket  ihtiyaçları doğrultusunda istihdam ederek genç kızların teknik mesleklerde söz sahibi olmalarına destek veriyor.

Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Mar-din, Mersin, Muğla, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekir-dağ, Trabzon, Uşak, Van, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 45 ilden öğrenciler ile  yürü-tülen eğitim projesinde öncelik verilen mesleki branşlar motor, elektrik/elektronik, tor-na/tesviye, makina ressamlığı, bilgisayar ve muhasebe.

2004/2005 ders yılında 200 kız öğrenci ile başlayan proje, Mercedes-Benz Türk’ün yanı sıra bayiler, yan sanayi firmaları ve Mercedes-Benz Türk çalışanlarının da desteği saye-sinde bugün 1.032 öğrenciyi kapsıyor.

Kamuoyunun da takdirini kazanan Her Kızımız Bir Yıldız projesi, 2006 yılında Platin Der-gisi’nin „En İyi Sosyal Sorumluluk“ kategorisinde  „Zirvedekiler“ , 2007 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) „Eğitim Kategorisinde En İyi Sosyal Sorumluluk “ Altın Pusula ve “ODD Satış İletişim Ödülleri, 2010 Gladyatörleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Pro-jesi” ödüllerini kazandı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı