Buradasınız
Home > Güncel > Hennessey’den Özel Bir Mustang

Hennessey’den Özel Bir Mustang

CARMEDYA.COM – A.B.D. merkezli modifikasyon firması Hennessey Performance, 25. yaşını özel bir Ford Mustang modeliyle kutlayacak. Sadece 25 örneği üretilecek olan otomobilin gücü 800 beygirin üzerine çıkmış.

Dışarıdan bakıldığında büyük ön splitter, genişletilen yan etekler, ek hava çıkışlarına sahip kaput, küçük spoiler ve hafifletilmiş jantlarıyla kardeşlerinden ayrılan otomobil sahip olduğu gücü belli etmiyor. Kapılarına 25. yıl özel grafikleri eklenen otomobilin süspansiyon sistemi alçaltılırken Brembo imzalı frenler daha da güçlenmiş.

Kaput altında görev yapan 5 litre hacimli v8 motor bir kompresör besleme yardımıyla 807 beygir güç, 880 Nm tork üretebiliyor. Hem otomatik hem de manuel şanzımanlarla ısmarlanabilecek olan otomobil sabit veya açılır tavanlı olarak da alınabilecek. 0’dan 100 km/s sürate 3.5 saniyenin altında ulaşabilen otomobilin maksimum sürati de 330 km/s’in üzerinde.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı