Buradasınız
Home > Güncel > “Hedefimiz Premium Segmentte Artan Pazar Payı”

“Hedefimiz Premium Segmentte Artan Pazar Payı”

Bayraktar Grubu güvencesiyle Türkiye’de faaliyet gösteren Infiniti markasının genel müdürü Murat Gürünlü, 2011 yılını değerlendirirken, 2012 yılı ile ilgili beklenti ve tahminlerini paylaştı;

“2011 yılında toplam tahminlerin üzerinde Pazar 864 bin 439 adet ile kapandı.  Ancak 2012’nin pazar tahmini olarak biraz temkinliyiz bu yıl pazarın 2011’in gerisinde 760 bin’li adetlerde olmasını ön görüyoruz.

Geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen 2.0 litre ve 2.0 litre üzerindeki motorlardaki ÖTV artışının Premium segmente olumsuz etkisinin devam edeceğini premium segmentin küçüleceğini ön görüyoruz. Bizim de bu daralan pazardaki beklentimiz; gün geçtikçe artan marka bilinirliği ve SUV segmentindeki başarılı Infiniti FX modelimiz ile 2011 ile aynı adetlere ulaşarak Premium segmentteki pazar payımızı arttırmak.

Infiniti açısından 2011 yılı markanın güçlü dizel motorunu modellere adapte etme dönemiydi. 2012’de bunun meyvelerini alacağımız bir dönem olacak. 3.0 litrelik sportif bir dizel motor seçeneği tüm modellerimizin çekicilik faktörünü artırmış görünüyor. Ayrıca satış hedeflerimizi sipariş dağılımımızla kısıtlamadan kullanıcılarımızın kendi tercihlerine bırakıyoruz. Genel eğilim FX’in daha ağırlıklı olacağı yönünde olsa da, bunu birlikte göreceğiz. Önümüzdeki dönemde daralan pazardaki beklentimiz, gün geçtikçe artan marka bilinirliği ve SUV segmentindeki başarılı Infiniti FX modelimiz ile 2011 yılındaki aynı adetlere ulaşarak premium segmentteki pazar payımızı arttırmak olacak.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı