Buradasınız
Home > Güncel > Güzel bir Jaguar C-Type’a sahip olmak hiç de ucuz değil

Güzel bir Jaguar C-Type’a sahip olmak hiç de ucuz değil

CARMEDYA.COM – İngilizler, yıllar içinde güzel ve son derece hızlı otomobil yapmıştı. Bu otomobilin ismi Jaguar C-Type. Model tasarımı ve performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Güzel bir Jaguar C-Type’a sahip olmak hiçte ucuz değil

XK120 roadster’ın rakip versiyonu C-Type , Jaguar’ı ilk iki Le Mans galibiyetine iten otomobil olarak tarihe geçti.  Jaguar çoğunlukla Birleşik Devletler’deki özel yarışçılara giderken, 53 C Tipi inşa etmeye devam edecekti. Bunların birincisi olduğuna inanılıyordu. Şasi numarası XKC 007, 1952’de Jaguar’ın West Coast distribütörü olan Charles Hornburg’a teslim edildi. Araç sahibi otomobili satmak yerine, Hornburg, İngiliz otomobilin yapabileceği şeyleri sergilemeye devam etti.

O yılın eylül ayında, Phil Hill California’dan Wisconsin’e kadar sürdü, Elkhart Gölü’ndeki Road America’daki SCCA Ulusal Yarışına girdi. Yarışı birincilikle bitiren model bir anda büyük bir üne kavuştu. Güzel bir şekilde restore edilmiş ve çok aranan bu C-Type, şu andan itibaren kısa bir süre açık artırmaya çıkacak. New York’ta 5.5-7 milyon dolar arası bir fiyata satılması bekleniyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı