Buradasınız
Home > Güncel > GÜSEM’den Carmedya Okurlarına Güvenli Sürüş Eğitimi

GÜSEM’den Carmedya Okurlarına Güvenli Sürüş Eğitimi

Carmedya, Güsem (Güvenli Sürücülük Eğitim Merkezi) ve Hyundai Assan işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında Carmedya okurları Güvenli Sürüş Eğitimi almaya başladı.

Bugün 114 bini aşkın okuruyla yayın hayatını sürdüren ve www.carmedya.com adresinden ücretsiz olarak indirilebilen Carmedya, okurlarını kesintisiz olarak güvenli sürüş konusunda bilinçlendiren tek dergi olma ayrıcalığını bir adım ileri taşıyor.

Carmedya’nın Güsem (Güvenli Sürücülük Eğitim Merkezi) ve Hyundai Assan işbirliğiyle sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı eğitimlerin ilki 22 Ekim Cumartesi günü gerçekleşti. İlk dönem talihlileri Filiz Durak (İstanbul), Yeliz Can (İstanbul) ve Elif Yıldırım (İstanbul) Güsem’in tecrübeli eğitmenlerinden Özkan Başaran tarafından hem teorik, hem de uygulamalı olarak ileri sürüş teknikleri konusunda önemli bilgiler ve deneyim kazandılar ve uygulama sırasında Hyundai’nin sayısız ödül kazanan Elantra modelinin konfor ve performansının yanında güvenlik donanımlarını da test etme ayrıcalığına sahip oldular.

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

1.6 litrelik benzinli motor ve manuel şanzımana sahip Elantra, eğitime katılan herkes tarafından büyük ilgi görürken, kuru, ıslak ve kaygan zeminlerde fren testi, engelden kaçış ve slalom testlerinin yapıldığı uygulama sırasında katılımcılardan ve uzman eğitmenlerden tam not aldı.

Eğitim sonrasında kazanan talihliler Carmedya Genel Yayın Yönetmeni Önder Canözer ve Güsem adına İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Özkan Başaran’dan Carmedya, Güsem ve Hyundai Assan imzalı birer plaket aldılar.

Carmedya olarak ayrıca güvenli sürüş eğitimlerine gösterdiği duyarlılık ve katkılarından dolayı Hyundai Assan’a da bir plaket verildi. Teşekkür plaketini Hyundai Assan adına Carmedya Genel Yayın Yönetmeni Önder Canözer’den Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Özgü Koyluç aldı.

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Gün sonunda aldıkları eğitimi yorumlayan katılımcılar, eğitimden büyük keyif aldıklarını belirtirken, Hyundai Assan ve Güsem’e böyle bir projeye katkı sağladıkları için teşekkür ettiler ve herkesi bu eğitimlere katılmaya davet ettiler.

Carmedya’dan eğitim kazanmak için http://carmedya.adjans.com/guvenlisurus/katilim.asp adresindeki formu doldurmanız yeterli. Bu arada kazanan üç kişinin ve okur formunu dolduranların yüzde 50′sinin de kadın olması güvenli sürüş konusunda kadın sürücülerin duyarlılığını ön plana çıkartıyor.

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Nasıl kazanabilirsiniz?

Gerek web sitesi gerekse de dergisi tamamen ücretsiz olarak okurlara ulaşan Carmedya, www.carmedya.com adresli sitesinde yayına aldığı yeni uygulama ile okurlarına daha iyi hizmeti sunmayı ve beklentileri daha yüksek kalitede karşılamayı da hedefliyor.

Bu amaçla oluşturulan ve http://carmedya.adjans.com/guvenlisurus/katilim.asp adresinden ulaşılabilen formdaki bilgileri dolduran ve devamında verilen kodu sosyal ağlar ve arkadaşlarıyla paylaşan okurlarımız arasında her ay en çok arkadaşını form doldurmaya davet eden üç kişi bizden kişi başı 320 TL değerinde güvenli sürüş eğitimi kazanıyor.

Konusunda uzman Güvenli Sürücülük Eğitim Merkezi’nin aynı zamanda dergimizde de görev alan değerli eğitmenleri tarafından verilecek ve ileri ve defansif sürüş tekniklerinin öğretileceği eğitimin sonunda katılımcılar her yerde geçerli olan birer sertifika almaya da hak kazanacaklar.

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Önemli not: Carmedya’nın formu tamamen okur profilini daha yakından tanımak ve yayınlarla ilgili önemli yenilik ve derginin yeni sayısının bilgilendirmesini mail yoluyla yapmak amaçlıdır. Carmedya formu dolduran okurları da dahil olmak üzere hiçbir okurundan dergi ve web sitesi yayınlarına ulaşım için ücret talep etmemektedir. Formlardaki telefon bilgisi tamamen isteğe bağlıdır ve hediye kazanıldığında okurumuza daha çabuk ulaşabilme imkanı tanımaktadır. Carmedya yine hiçbir şekilde okurlarından bu işlem için TC kimlik numarası talep etmemektedir.

Eğitimi alabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız, geçerli bir sürücü ehliyetiniz olması ve trafikte aktif olarak araç kullanıyor olmanız gereklidir. Bu şartları taşımamanız durumunda ödül yedek şanslı okura verilir.

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Carmedya Hakkında

4 Mayıs 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan ve bugün otomobil ve motorsporları alanında tamamen ücretsiz olarak sunulmasına rağmen Türkiye’nin en geniş içerik, en iyi görüntü kalitesi ve en çok sayfa sayısına sahip e-dergisi olmayı başaran Carmedya okurlarını offroad, sağlık ve kesintisiz olarak güvenli sürüş konularında bilinçlendiren tek yayın olma başarısını göstermiştir.

Bugün 114 bini aşkın okur sayısına ulaşan Carmedya, Ajans Press tarafından takip edilen ilk e-dergi olurken, bugün pdf formatında web sitesinden indirilmek koşuluyla, i-pad ve diğer android tabletler tarafından rahatlıkla okunabilmektedir. i-phone kullanıcıları ise cep telefonlarından siteye girmeleri durumunda tüm haberleri düzenli bir şekilde okuyabilmektedir.

Çok kısa bir süre içerisinde tamamen interaktif bir i-pad ve özel bir i-phone uygulaması da hizmete girecektir.

https://www.carmedya.com

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

GÜSEM Hakkında

GÜSEM (Güvenli Sürücülük Eğitim Merkezi), hayatımızı tehdit eden en büyük tehlike olan trafik kazalarına karşı, Güvenli Sürücülük Teknikleri alanında üst düzey eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere, Türkiye’nin konusunda en tecrübeli 4 uzman eğitmeni tarafından kurulan bir eğitim kurumudur.

GÜSEM, Türk sürücülerinin seviyesine ve Türkiye şartlarına en uygun şekilde geliştirilmiş, FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından yetkilendirilen TOSFED(Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu)’in onayladığı eğitim müfredatını uygulamaktadır. Araç kullanan şirket çalışanlarına yönelik, SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) politikalarıyla paralel, sürekliliği olan, kapsamlı bir eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

2008 yılında kurulan GÜSEM, 1998’den günümüze kadar yüzlerce ulusal ve uluslararası firmayla ve bazı kamu kuruluşlarıyla hizmet ilişkisine girmiş, 60 bini aşkın sürücüye güvenli sürücülük ve sürüş teknikleri konularında uygulamalı eğitimler vermiş bir eğitmen kadrosuna sahiptir.

Merkezi İstanbul’da bulunan GÜSEM, güvenli sürücülük eğitimlerini Atatürk Olimpiyat Stadı tesislerinde vermektedir. Atatürk Olimpiyat Stadı bünyesindeki eğitim salonunda teorik derslerini veren ve konferans salonu, kafeterya gibi sosyal imkanlarını kullanabilen GÜSEM, uygulamalı eğitimlerini 22 bin m²’lik trafiğe kapalı asfalt alanda gerçekleştirmektedir. GÜSEM, hali hazırda Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Trabzon gibi Türkiye’nin bir çok ilinde uygun alanlarda eğitim verebilmektedir.

Trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle, sürücülerin kullandıkları araçların dinamik özelliklerini ve limitlerini tanımalarını sağlayan eğitmenler, doğru ve güvenli araç kullanmayı titizlikle tüm sürücülere öğretmektedir.

A.B.D.’nin National Safety Council kuruluşu tarafından düzenlenen ‘Defansif Sürücülük Eğitim Programına’ katılarak 2004 yılında akredite olan GÜSEM eğitmenleri, ülkemizde “Güvenli Sürücülük Teknikleri” konusunda en fazla kişiye eğitim vermiş, Türkiye’nin en deneyimli kadrosudur.

Araç filosuna sahip firmalarla uzun soluklu çözüm ortağı olarak çalışmayı hedefleyen GÜSEM, şirket çalışanlarına işe alımdan başlayarak, güvenli sürüşle ilgili sürekliliği olan bir eğitim hizmeti vermektedir. Trafik kazalarında İlkyardım eğitimi de bu hizmetlerden biridir.

Ayrıca GÜSEM her çeşit test sürüşü ve organizasyon  konusunda çok deneyimlidir. Çeşitli otomobil markalarının lansmanları, basın, bayi ve müşteri tanıtım aktivitelerinde görev almakta, performanslı otomobil kullanımı, 4X4 off-road gibi özel uzmanlık isteyen çeşitli sürüş aktiviteleri organize etmektedir.

Güsem ile ilgili detaylı bilgi için: www.gusem.com

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Hyundai Assan Hakkında

Türk tüketicisi Hyundai markası ile ilk kez 1990 yılı sonunda Assan Hyundai M.A.Ş.’nin, Hyundai Motor Company’nin Türkiye distribütörü olmasıyla tanıştı. Hyundai markasının Türk tüketicisinin beğenisini kazanarak ithal araç pazarında lider konuma gelmesiyle 1994 yılında Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu ve 1997 yılında İzmit Fabrikası’nda üretime başlandı.

Yaklaşık 1.000.000 m²’lik arazi üzerinde inşa edilen Hyundai Assan Fabrikası yıllık toplam 125.000 adet araç üretim kapasitesine sahip. Fabrikada şu an i20 ve Accent Era binek modellerinin üretimi yapılıyor. Hyundai’nin diğer binek araçları olan i10, ix20, i30, Sonata, Genesis, Genesis Coupe, ix35, Santa Fe ve ix55 modelleri ve H-1 ile H100 Kamyonet hafif ticari araçları ise ithal ediliyor.

Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilen i20 ve Accent Era’lar başta Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda gibi ülkelerin aralarında bulunduğu Avrupa ülkeleriyle birlikte 60’tan fazla ülkeye sadece Türkiye’den ihraç ediliyor. Hyundai’nin tüm Türkiye çapında 73 yetkili satıcısı ve 83 yetkili servisi bulunuyor.

www.hyundai.com.tr

Carmedya / Güsem / Hyundai Elantra / Güvenli Sürüş Eğitimi / Okur

Eğitim ile ilgili video için tıklayın

[table id=127 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “GÜSEM’den Carmedya Okurlarına Güvenli Sürüş Eğitimi

    1. herşey çok güzeldi güsem hyundai ve carmedyaya çok teşekkürler

    Comments are closed.

    Yukarı