Buradasınız
Home > Markalar > Ferrari > GTC4Lusso Turbo Beslemelerine Kavuştu

GTC4Lusso Turbo Beslemelerine Kavuştu

CARMEDYA.COM – Ferrari’nin turbo beslemeyle dansı devam ediyor. Normal şartlarda modellerini birden fazla motor seçeneğiyle sunmaktan kaçınan İtalyan üretici dört kişilik aracı GTCLusso’yu bir de v8 üniteyle satmaya başlıyor.

İç ve dış tasarımı 12 silindirli motorla donatılan kardeşinden farksız olan otomobilin standart donanımında farklı jantlar sunuluyor. Direksiyonel arka aks ve yardımcı elektronik sistemler üzerinde de oynamalar yapan Ferrari bu modelini sadece arkadan itişli olarak sunacak.

50 kg hafifleyen otomobilin ağırlık dağılımı %46’ya %54 olurken performansta ciddi bir düşüş yaşanmamış. 488 GTB temelli 3.9 litre hacimli v8 motoru çift turbo beslemeye sahip olan GTC4Lusso T, 0’dan 100 km/s sürate 3.5 saniyede ulaşabiliyor. 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanla donatılan aracın maksimum sürati 320 km/s’in üzerinde.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı