Buradasınız
Home > Güncel > GreenFleet’ten Fiat’a Ödül

GreenFleet’ten Fiat’a Ödül

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat, çevre dostu taşımacılık ve çevreci filo yönetimi alanında mükemmelliği teşvik eden, otomotiv sektörünün prestijli ödüllerinden GreenFleet 2013 kapsamında, “Yılın Hafif Ticari Araç Üreticisi” ödülüne, üst üste ikinci kez layık görüldü. Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde, Fiat’ın, “eco:Drive Professional” ve “eco:Drive Fleet” sistemleri de, ticari araçların verimliliğine sağladığı katkılar nedeniyle ayrıca ödüllendirildi.

Greenfleet 2013 ödülüne layık görülen ve Fiat tarafından geliştirilen “eco:Drive Professional” ile “eco:Drive Fleet” sistemleri, araçtan veri toplayarak sürüş tarzını analiz ediyor ve kişisel tavsiyeler sunarak aracın ve sürücünün performansını her anlamda en üst seviyeye taşıyor. Sistemler doğru şekilde kullanıldığında, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri yüzde 16’ya kadar azaltıyor. Fiat markalı hafif ticari araçlar, 4×4 sistemlerine ihtiyaç duymadan zorlu yollarda aracın çekişini artıran “Traction+”  ve motoru geçici olarak durduran “Start&Stop” gibi verimliliği artırmaya yönelik teknolojiler de sunuyor. Yeni MultiJet II turbodizel motorlarla bir araya gelen Fiat teknolojileri, araç sahiplerine en verimli yakıt tüketimi ve emisyon seviyelerini sağlıyor.

eco:Drive

Yakıt tüketiminde kullanıcıların sürüş tarzlarında iyileştirme ve ideal CO2 emisyonlarına ulaşmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Fiat, eco:Drive uygulaması sayesinde, kullanıcıların farkındalığını artırıyor. Çevreye karşı sorumluluk bilincinin artmasına ön ayak olan Fiat’ın eco:Drive sistemi sürücüler tarafından doğru şekilde kullanıldığında, tüketimi ve emisyon değerlerini yüzde 16’ya kadar azaltıyor.

“eco:Drive Fleet”, filo yöneticilerinin, araç verilerini bir panel üzerinden anlık olarak izlemesine olanak sağlıyor ve bakım periyotlarının kolaylıkla takip edilmesine imkan tanıyor.   “eco:Drive Professional” ise ticari araç sürücülerinin, taşıdıkları yük ve aracın özellikleri gibi parametreleri sisteme girmelerini sağlayarak, yükün araç verimliliği üzerindeki etkisini analiz ediyor. Bu doğrultuda, en iyi yakıt ekonomisini elde etmek için en uygun sürüş davranışları konusunda önerilerde bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı