Buradasınız
Home > Güncel > Göral ve Günay Otomotiv Podyum’da

Göral ve Günay Otomotiv Podyum’da

Peugeot bir yıldır hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini iyileştirmek için geniş kapsamlı bir uluslararası proje yürütüyor. Avrupa, Rusya, Türkiye, Arjantin, Brezilya ve Çin’de 30 bin  personel bir tek hedef doğrultusunda eğitim gördü. Bu hedef 2012 yılı sonuna kadar Yeni Araç Satış ve Satış Sonrası Hizmet Kalitesi ve Müşteri memnuniyeti alanlarında podyuma çıkmak. Bu konuda olumlu sonuçlar şimdiden alınmaya başlandı ve Peugeot hizmet kalitesinde ve müşteri memnuniyetinde en iyi olan yetkili satıcılara Fransa’da düzenlenen bir tören ile ödülleri verildi. Türkiye’den Ankara Göral Otomotiv adına Nezih Allıoğlu vAnkara Göral Otomotiv adına Halef Günay Hizmet Kalite Ödülü’nü Peugeot Genel Müdürü Vincent Rambaud’dan aldılar.

Markanın önceliklerinden biri olarak kabul edilen hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin iyileştirilmesi hedefi, bir bayi seferberlik projesinin başlatılmasına yol açtı. “Podyum” projesine katılan 22 ülkenin bir tek hedefi bulunuyor. Bu hedef 2012 yılında hizmet kalitesi yönünden ilk üç marka arasında yer almak.

Proje 2010 yılında Batı Avrupa’da, ardından Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde, Rusya’da ve Türkiye’de başlatıldı. Halen 19 ülkeyi kapsayan bu operasyon 2011 yılının ilk yarısında Arjantin, Brezilya ve Çin’de uygulamaya konacak.

Podyum 2012 projesi kapsamında 9 ayda bütün ilgili ülkelerde 103 güne tekabül eden bayi etkinlik ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Müşteri Memnuniyeti Anketi sonuçları bazında, Peugeot müşterilerinin global memnuniyet düzeyinin Podyum 2012 programının uygulamaya konduğu ülkelerde iyileşmesi operasyona katılan diğer ülkelere de yol gösterdi.

17 Şubat 2011 günü Paris’te Carrousel du Louvre’da düzenlenen Hizmet Kalite Ödülleri törenine bütün kıtalardan 1 300 kişi katıldı.  Türkiye’den Ankara Göral Otomotiv adına Nezih Allıoğlu ve Hatay Günay Otomotiv adına Halef Günay Hizmet Kalite Ödülü’nü Peugeot Genel Müdürü Vincent Rambaud’dan aldılar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı