Buradasınız
Home > Güncel > Goodyear’dan Yol Güvenliği Raporu

Goodyear’dan Yol Güvenliği Raporu

Goodyear, Türkiye’nin dört bir yanındaki alışveriş merkezi ve benzin istasyonlarında gerçekleştirdiği aktivitesiyle tüketicileri doğru lastik seçimi ve güvenli sürüş hakkında bilgilendirdi. 22 binden fazla araçta yapılan lastik diş derinliği ölçümleri her 100 araçtan 4’ünün lastiklerinin çok tehlikeli seviyelerde aşındığını gösteriyor. Aşınmış lastikler sadece araç sahiplerinin değil, trafikteki tüm sürücü, yolcu ve yayaların güvenliğini tehdit ediyor.

110 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear; haziran ayı boyunca alışveriş merkezleri ve benzin istasyonlarında düzenlediği etkinlikle tüketicilerine yol güvenliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi verdi. Tüketiciler aynı zamanda Goodyear’ın sahip olduğu zengin yaz lastiği serisini inceleme ve araçlarının lastik diş derinliklerini ölçtürme fırsatı da buldular.

22 binden fazla araçta yapılan lastik diş derinliği ölçümleri her 100 araçtan 4’ünün lastiklerinin çok tehlikeli seviyelerde aşındığını gösteriyor. Aşınmış lastikler sadece araç sahiplerinin değil, trafikteki tüm sürücülerin ve yolcuların güvenliğini tehdit ediyor. Güvenli sürüş için büyük önem teşkil eden bu ölçümler; her 100 araçtan 29’unun lastiklerinin iyi durumda olduğunu, 67’sinin ise normal sınırlar içinde kalmasına rağmen yakın gelecekte değiştirilmediği taktirde tehlike sınırına gireceğini gösteriyor.

Goodyear’ın yurdun birçok ilinde düzenlediği yaz aktivitelerini değerlendiren Goodyear Türkiye Pazarlama Direktörü Alper Yüksel, Goodyear’ın her zaman tüketicilerini bilinçlendiren, eğitici bir rol üstlendiğinin altını çizerek, “Tüketiciler; araçları için en doğru lastiği seçerken, güvenlik ve performans özelliklerinin yanı sıra; araçlarının teknik özelliklerini, yol koşullarını ve sürüş alışkanlıklarını da değerlendirmelidir. Biz Goodyear olarak, bu aktivitelerimizle, tüketicilerimizi hem araçları için doğru lastik seçimi ve güvenli sürüş hem de zengin yaz serisi lastiklerimiz hakkında bilgilendiriyoruz” dedi. Aktiviteler boyunca yapılan lastik diş derinliği ölçümlerini değerlendiren Yüksel, “Lastiklerinizin diş derinliği, yol ve sürüş güvenliğiniz için çok önemlidir. Aşınmış lastik demek, aracın fren mesafesinin uzaması demektir. Yaptığımız ölçümler sonucunda her 100 araçtan 4’ünün lastiklerinin tamamiyle aşınmış olduğunu, 67’sinin ise yakın gelecekte değiştirilmediği taktirde tehlike sınırına gireceğini gördük. Bu araçlar, sadece kendi yol güvenliklerini değil, trafikteki tüm sürücü, yolcu ve yayaların hayatını tehlikeye atmaktadır” dedi.

Haziran ayı boyunca İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Eskişehir’de gerçekleşen aktivitelerde, Goodyear standlarına gelen sürücüler, yol güvenliği konusunda bilgi alırken hem eğlenceli hem eğitici bir yarışmaya katılarak çeşitli hediyeler kazandı. Ayrıca standları ziyaret edenlere, Goodyear yaz lastikleri ve güvenli sürüş hakkında detaylı bilgiler içeren bir kitapçık dağıtıldı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı