Buradasınız
Home > Güncel > Goodyear Eagle F1 Asymmetric Türkiye’de

Goodyear Eagle F1 Asymmetric Türkiye’de

Goodyear, Ultra Yüksek Performans (UYP) lastik tüketicilerinin en temel beklentisi olan geliştirilmiş kısa fren mesafesi için, ActiveBraking (Aktif Frenleme) Teknolojisi’ne sahip Eagle F1 Asymmetric 2’yi geliştirdi. İspanya’nın Seville şehrinde şubat ayında dünya lansmanı yapılan Eagle F1 Asymmetric 2, Türk tüketiciler ile buluşuyor.

Bağımsız Alman Test Kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından Aralık 2010’da Fransa ve Almanya’da kapsamlı testlere tabi tutulan Eagle F1 Asymmetric 2, ıslak zeminde önde gelen üç rakibinin ortalama performansına kıyasla üç metre daha kısa fren mesafesi sağladı. Eagle F1 Asymmetric 2 tamamen durduğunda, test edilen rakiplerin halen 24 km/saat hızda yoluna devam ettiği gözlemlendi.

Aynı şekilde Eagle F1 Asymmetric 2; kuru zemin frenleme ve yol tutuşu testlerinde de önde gelen üç rakibinin ortalama performansına göre 2 metre daha önce durmayı başardı. Kuru zeminde Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 tamamen durduğunda, test edilen rakiplerin halen ortalama 24 km/saat hızda yoluna devam ettiği gözlemlendi. Testlerde ayrıca lastiğin kendi kategorisinde yüzde 7 daha düşük yuvarlanma direncine sahip olduğu belirlendi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı