Buradasınız
Home > Güncel > Golf R Giderek Güçleniyor

Golf R Giderek Güçleniyor

CARMEDYA.COM – Volkswagen’in hiper hatchback modeli Golf R’ın üzerinde yapılan çalışmalar dur durak bilmiyor. Geçtiğimiz aylarda 400 beygir bariyerini aşan otomobil O.CT Tuning ile birlikte gözünü daha da yukarılara dikmiş.

Aracın dış görünümünde sadece jantlarla oynayan modifikasyon firması bu bölümde farklı tasarım ve ebatlar sunarken turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli motor için de farklı güç seviyeleri sunulmakta. İlk etapta 370 beygir güç, 460 Nm tork verebilen motor ikinci aşamada 378 beygir güç, 480 Nm tork sağlayabilirken üçüncü etap 395 beygir güç, 505 Nm torkla tamamlanıyor. En yüksek çıkışı sunan paketle aracın ulaşabildiği değerler 450 beygir güç, 550 Nm tork olarak açıklanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı