Buradasınız
Home > Güncel > Golf GTI Ailesi Giderek Güçleniyor

Golf GTI Ailesi Giderek Güçleniyor

Volkswagen Golf’ün sportif modeli GTI kendi içerisinde de farklı performans seviyeleri sunan bölümlere ayrılmaya başladı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Clubsport’un ardından şimdi sıra Clubsport S’te.

400 adetlik sınırlı üretime sahip olacak araç, Volkswagen grubunun genelinde karşılaştığımız şekilde büyük bir görsel yenilik sunmasa da agresif görünümlü ön tamponun yanında 19 inç çaplı jantlar, kırmızı renkli fren kaliperleri, “Clubsport S” armalı grafikler, spoiler ve çift egzoz çıkışı görev yapıyor.

İç mekanda sabit kafalıklı ön koltuklar bulunurken iptal edilen arka koltuklar yerine takla barları yerleştirilmiş. Yapılan hafifletme çalışmaları sonucunda toplam ağırlık 1.360 kg’a gerilemiş. Sürüş modları arasına eklenen Nürburgring seçeneği sayesinde aracın yeşil cehennemde bir turu 7 dakika 49.21 saniye sürüyor.

Kaputu altında turbo beslemeye sahip 2 litre hacimli motor bulunduran Volkswagen Golf GTI Clubsport S, 310 beygir güç, 380 Nm tork üretebiliyor. Sadece 6 ileri vitesli manuel şanzıman ve önden çekiş sistemiyle sunulan otomobil 0’dan 100 km/s sürate 5.8 saniyede ulaşabilirken maksimum sürat 261 km/s olarak açıklanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı