Buradasınız
Home > Güncel > Gölcüklü Transit İngiltere’de Yılın Aracı

Gölcüklü Transit İngiltere’de Yılın Aracı

Türkiye’deki üretimi 6 nesildir süren ve 45 yıldır devam eden üretimiyle otomotiv tarihinde rekora imza atan Ford Transit, İngiltere’de yayımlanan “What Van?” dergisi tarafından iki ödüle birden layık görüldü. Yılın Minibüs’ünün yanı sıra 4×4 kategorisinde de ödül alan Gölcüklü Ford Transit, Türkiye’nin gururu olmayı sürdürüyor. 2010 yılında Gölcük fabrikasında 6 milyonuncu adedi üretilen Transit’in AWD modeli ve Minibüs modeli; çok yönlü kullanım imkanı sunmalarıyla “What Van?” dergisi jürisinden en yüksek puanı almayı başardı.

Ford Otosan Pazarlama Müdürü Tibet Soysal, “Ford Transit’in kullanım hacmini, dayanıklılığını ve çok yönlülüğünü, elde ettiği başarıların temeli olarak nitelendirebiliriz. Bugüne kadar sadece Türkiye’de 1.3 milyon adetten fazla ürettiğimiz Ford Transit modelinin dünyanın önemli pazarlarında sürdürdüğü başarılar bizi de gururlandırıyor” dedi.

Ford Transit AWD hakkında:

Türkiye’de yıllardır segmentinin açık ara lideri olan Ford Transit’in AWD modelleri, Ambulans gibi önemli görevlerde dahi en zorlu şartlarda yollarına devam edebilmeleriyle önemli alanlarda görev yapmaktalar ve arazi koşullarında da kullanıma uygun yapıları ile müşteriler tarafından tercih ediliyor. Ford Transit’te yer alan AWD sistemi, sürücünün müdahalesine gerek olmadan tekerlekler arasından dönüş hızı farklarını algılayarak ihtiyaç olduğu anda milisaniyeler içinde torku otomatik olarak ön tekerleklere de ileterek dört tekerlekten çekiş sunuyor. Otomatik olarak devreye giren sistem, müşterinin isteği doğrultusunda manuel olarak da devreye alınabiliyor. AWD sistemi Ford Transit’in arka tek teker Kamyonet, Minibüs ve Van modellerinde sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı