Buradasınız
Home > Güncel > Gölcüklü Transit Connect New York Sokaklarında

Gölcüklü Transit Connect New York Sokaklarında

Kuzey Amerika pazarında Chicago, Illinois, Boston, Massachusetts, Washington, OHIO, Pennsylvania, Tennessee, Missouri, Florida, DC gibi pek çok eyalet ve şehirde taksi olarak kullanılan  Ford Transit Connect, New York şehrinin de tercihi oldu. Ford Otosan Kocaeli fabrikasında üretilen Transit Connect, yaz sonu itibariyle New York’ta da taksi olarak kullanılmaya başlıyor.

İlk etapta 200 adetlik teslimatı yapılacak olan Transit Connect’in sevkiyatı Ford Otosan Gölcük limanından başladı.  Transit Connect Taksiler, Ford Otosan Kocaeli fabrikasında özel sarı renk boyalı olarak New York şehri taksi standartlarına göre üretildi. New York şehri dahil tüm Kuzey Amerika’da görev yapan ve ilk Türk taksisi olma özelliği taşıyan Ford Transit Connect, düşük yakıt tüketimi ve düşük işletme maliyetiyle de tercih ediliyor. Ayrıca, yolcuları için geniş ve konforlu bir iç mekan sunuyor.

Ford Otosan’ın yüksek üretim kalitesi, nitelikli işgücü ve yüksek mühendislik becerisi ile Ford’un Avrupa’da en önemli ticari üssü ve Ar-Ge merkezlerinden biri haline geldiğini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “2010 yılında Türkiye’nin Kuzey Amerika pazarına ihraç edilen ilk aracını üretme gururumuz, Transit Connect Taksi ile zirveye ulaştı . Ford Transit Connect aracımız Amerika’nın Boston, Chicago, Philedelphia gibi pek çok büyük eyaletinde büyük filolarda taksi olarak kullanılıyor. Yeni bir adım daha atıyoruz. Kriterlerin son derece üst seviyelerde olduğu ABD’de 2010 Yılın Ticari Aracı ödülünün yanı sıra taksi onayı alan aracımız, dünya genelinde prestij niteliği taşıyan New York şehrinin taksisi olarak da kullanılmaya başlıyor. Özel sarı gövde rengiyle (Yellow cab) üretmeye başladığımız Transit Connect’lerin New York şehrinde de boy gösterecek olmasından dolayı Ford Otosan ve Türk otomotiv sektörü adına mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ford Otosan’ın  Genel Müdür Başyardımcısı Grant Bellanger, Türkiye ile Amerika arasında ticari bir köprü oluşturan Transit Connect’in New York şehrinin de tercihi olmasının herkesten önce bir Amerikalı olarak kendisini sevindirdiğini belirtti.  Belanger, “Global One Ford Stratejisi sayesinde Ford Otosan olarak New York’un bugünkü taksisini üretmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı