Buradasınız
Home > Google > GMC aerodinamik ile ilgili sıkı çalışıyor

GMC aerodinamik ile ilgili sıkı çalışıyor

2018 gmc terrain

CARMEDYA.COM – GM’in mühendisleri, 2018 GMC arazi aracını geliştirirken, rüzgar tünelinde 300 saatten fazla zaman geçirdi. Marka bu modelin aerodinamik yapısına çok önem veriyor.

GMC aerodinamik ile ilgili sıkı çalışıyor

Hava akışı da önemli bir faktör olduğu için hız, hareket yönü ve sıkma oranı kriterleri oldukça önem taşıyor. GMC hava aracı mühendisi Alicia Bidwell, “SUV’ların aerodinamik sürüklenmesini azaltmak her zaman bir zorluk teşkil ediyor. Mühendislik ekibimiz müşterilerimizin istediği boyut ve kargo alanını sunmak için en ufak ayrıntıya bile dikkat ediyor” dedi. Çünkü tasarımda her ögenin aerodinamik yapıya etkisinin fazlasıyla olduğu düşünülüyor. Amaçlarını gerçekleştirmek için GMC mühendisleri, havayı SUV’ın arkasına etkili bir şekilde yönlendirmek için ellerinden geleni yapıyor. Tabii ki, hava akışı sadece araç performansı için değil. Aracın her detayı için önem arz ediyor.

Wilson Sporting Goods’in aerodinamik araştırma mühendisi Daniel Hare, “Birçoğu NFL futboluna bakıyor ve basit bir nesne olarak görüyor. Bununla birlikte, özellikle aerodinamik alanında, topa giren mühendislik miktarı olağanüstü derecede fazladır. Futbolun her milimetresi çevredeki hava akışını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlandı, böylece topun uçuşunu uzatılabilir. Sürtünmeyi azaltabilir ve istikrarı bu şekilde koruyabiliriz “dedi. Burada mühendislerin aerodinamiğe bir kez daha ne kadar önem verildiği belirtilmiş.

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı