Buradasınız
Home > Güncel > GM Rakamları Açıkladı

GM Rakamları Açıkladı

General Motors (NYSE: GM). İlk çeyrek için 3.2 milyar dolar net kar ve hisse başına 1,77 dolar kar açıkladı. GM bu sonuçla, üst üste beşinci defa karlılık açıkladı. Satış gelirleri 2010 yılının ilk çeyreği ile kıyaslandığında, 4.7 milyar dolar artarak, 36.2 milyar dolar’a yükseldi.

GM Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dan Akerson “Planlarımız çerçevesinde ilerliyoruz. Yakıt tasarruflu araçlarımıza gösterilen yoğun ilgi markalarımızın karlı büyümesine katkıda bulundu . Rekabetçi maliyet yapımız sayesinde üst üste beş çeyrek dönemdir karlı sonuçlar açıkladık” açıklaması yaptı.

GM Avrupa başabaş noktasına ulaşarak önemli bir ilerleme gerçekleştirdi.

36.5 Milyar Dolar’lık güçlü likidite ile ilk çeyreği tamamlayan GM, 2011 yılı karlılığında 2010 yılına kıyasla ciddi bir ilerleme beklemekte.

2010 yılının dördüncü çeyreğinde 27.6 milyar dolar olan nakit ve menkul kıymetler değeri 30.6 milyar dolara yükseldi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO, Dan Ammann, “GM, toparlanmanın devamında küresel çapta karlı büyüme elde edecek önemli potansiyele sahip. İstekli olmamızla beraber, kesinlikle eminiz ki ölçeğimizi büyütmek, harcama ve yatırım verimliliğini arttırmak ve güçlü bilançomuzu optimum seviyede tutmak için çok önemli fırsatlara sahibiz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı