Buradasınız
Home > Güncel > Giulietta Sınıfının En Güvenlisi

Giulietta Sınıfının En Güvenlisi

İtalyan üretici Alfa Romeo’nun lüks kompakt sınıftaki yeni temsilcisi Alfa Romeo Giulietta, Euro NCAP tarafından “Küçük Aile Sınıfı”nda “2010 Yılının En Güvenli Otomobili” seçildi. Euro NCAP’in daha da zorlaştırılan değerlendirme kriterlerine göre 100 üzerinden 87 puan almayı başaran Alfa Romeo Giulietta, aynı zamanda gelmiş geçmiş en güvenli kompakt otomobil modeli unvanını da koruyor. Önden çarpma testleri sonucunda Yetişkin Yolcu Korumada yüzde 97, Çocuk Yolcu Korumada yüzde 85, Yaya Korumada yüzde 63 ve Güvenlik Desteği alanında yüzde 86 puan alan Alfa Romeo Giulietta, yüksek aktif ve pasif güvenlik özelliklerine sahip olduğunu açık biçimde ortaya koymasıyla dikkat çekiyor.

Ülkemizde 2010 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulan ve kısa sürede 500 adetlik satışıyla Alfa Romeo markasının yükselişine katkıda bulunan Alfa Romeo Giulietta, biri dizel olmak üzere toplam 4 motor seçeneği, 22 bin 500 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatı ve göz kamaştıran standart donanım paketleriyle dikkatleri üzerine topluyor.

Euro NCAP

Euro NCAP, artık genel değerlendirme kapsamında Elektronik Denge Kontrolü testlerini de gerçekleştiriyor. 2009 yılından bu yana Euro NCAP, ESC sistemlerinin araçlara standart olarak tesis edilmesini şart koşuyor ve bundan böyle de araçları test ederken bu sistemin de performansını ölçecek. ESC, aracın takla attığı kazalar da dâhil olmak üzere sürücünün, aracın yönsel kontrolünü kaybettiği çarpışmaların yol açtığı can kaybı ve yaralanmaların sayısını azaltmayı amaçlamaktadır.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı