Buradasınız
Home > Google > General Motors fiyatları indirmek için uğraşıyor

General Motors fiyatları indirmek için uğraşıyor

General Motors

CARMEDYA.COM – Yakıt hücresi teknolojisinin son derece pahalı olduğu herkes tarafından biliniyor. Gelecekteki tüm otomobillerin bu teknolojiye sahip olacağını düşünen General Motors (GM), kolları şimdiden çalşmalara başladı. Ayrıca maliyetleri de düşürmek için de adım attı.

Büyük anlaşma

Maliyetleri düşüren GM, uçaklar için bir hidrojen yakıt hücresi geliştiren Fransa’nın Liebherr-Aerospace şirketiyle bir anlaşma yaptı. Bu ortaklık ile, 20 yıldan uzun bir süre önce Hughes Aircraft bölümünü sattığından beri havacılık endüstrisine ilk adımını atmış oldu. Ortaklık ile, GM şirketin araç üstü uçak sistemindeki uzmanlığından yararlanacak. Bu sistem aydınlatma, iklimlendirme, yedekleme sistemleri gibi komplike çalışan uzuvlara güç sağlayacak. Araç üreticisi aynı zamanda yakıt hücresiyle çalışan askeri araçlar geliştiren bir savunma birimi üzerinde çalışıyor. Havacılık dünyasına giriş yapmak, GM’nin hidrojen maliyetlerini düşürmesinin tek yolu değildir. Buna ek olarak, geçtiğimiz yıl 2020 civarında araçlara yönelik yakıt hücresi sistemlerini üretmek için Honda ile yarı yarıya ortak bir girişim de daha bulunmuştu.

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı