Buradasınız
Home > Güncel > Geleceğin Ticari Aracı Autoshow’da: eT!

Geleceğin Ticari Aracı Autoshow’da: eT!

Volkswagen Ticari Araç, 1 Kasım tarihinde kapılarını açan ve 11 Kasım’a kadar ziyaret edilen Uluslararası İstanbul Autoshow’da Caddy Sportline ve Amarok Otomatik modellerini sergiledi. ‘Geleceğin Ticari Aracı’ olarak nitelendirilen eT! de İstanbul Autoshow’un en ilgi çekici modellerinden biri oldu.

Sınıfının en güçlüsü: Yeni Caddy Sportline

Volkswagen Ticari Araç’ın, bir çok özelliği ile sınıfının çok ilerisinde olan modeli Caddy ailesinin yeni üyesi Yeni Caddy Sportline 2.0 TDI 140 PS İstanbul Autoshow’da sergilendi. Güçlü motoru ve yüksek tork değeriyle dikkat çeken Yeni Caddy Sportline, ürettiği yüksek gücün yanı sıra, yakıt tüketiminde de tutumlu…

İlk ve tek 8 ileri otomatik şanzımanlı Pick up; Amarok Otomatik

Volkswagen’in Pick up sınıfındaki ilk aracı olan Amarok’un geçtiğimiz günlerde satışa sunulan otomatik şanzımanlı seçeneği, Volkswagen Ticari Araç’ın Autoshow’daki bir başka önemli modeli oldu. 2,0 litrelik turbo dizel motora sahip Amarok Otomatik, 180 PS’lik gücü, sürekli 4 tekerlekten çekiş özelliği ve sınıfında tek olan 8 ileri otomatik şanzımanıyla son derece iddialı.

Teknolojinin Ticari Araçta geldiği Son Nokta: “eT!”

İlk olarak Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilenen ve ticari araçların geleceğine yönelik bir konsept araç olan “eT!” İstanbul Autoshow Fuarı’nın en ilgi çekici modellerinden biriydi. Yarının tedarik ve dağıtım dünyasına bir bakış olarak görülen ‘eT!’ Alman Posta Servisi (Deutsche Post) için geliştirildi. Konsept, evden eve teslimat yapan posta servisi çalışanını takip edebiliyorken, aynı zamanda “bana gel” (Come to me)  fonksiyonu sayesinde sürücünün çağırdığı yere de kendi kendine gidebiliyor. Elektrikli motoruyla şehir içinde kullanım için tasarlanan “eT!”, fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın en çok ilgi çeken modellerinden biri olarak öne çıktı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı