Buradasınız
Home > Güncel > Geleceğe Işık Tutan Tasarımlar

Geleceğe Işık Tutan Tasarımlar

Lancia, henüz hiçbirine yeşil ışık yakılmamış olsa da geleceğe dair ipuçları sunan ve heyecan veren projeler hakkında fikir veren tasarım eskizlerini ilk kez yayınladı. 104 yaşındaki otomobil üreticisinin başta Lancia Delta gibi başarılı modelleri içeren model gamına katılması planlanan yeni ürünleri hakkında yapılan geçmiş tarihli çalışmaları da içeren eskizler arasında özellikle spor otomobil odaklı çalışmalar dikkat çekiyor.

Lancia Monte Carlo adını taşıyan spor otomobil eskiz çalışması, başta Delta modeli olmak üzere Lancia’nın diğer modellerinin DNA’sını taşıyan unsurlara sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Lancia’nın 1970’lı yıllara ait efsanevi Monte Carlo modelinin yeni yüzyıldaki yansımasını temsil eden Monte Carlo çalışması kadar diğer spor otomobil odaklı eskiz çalışmaları da agresif ve şık projeleri net biçimde ortaya koyuyor. Bununla birlikte tüm bu çalışmalar yeni nesil Thesis ve potansiyel bir crossover SUV’un tasarım olasılıkları hakkında da fikir veriyor. Lancia Tasırım Merkezi’nin vizyonunu net biçimde ortaya koyan deneysel “Velo” gibi fütüristik proje kadar “Heres” gibi yeni nesil küçük şehir otomobil modeli eskizi gibi çalışmalarda ilk kez gün ışığına çıkan unsurlar arasında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı