Buradasınız
Home > Güncel > Geely İngiltere Pazarında

Geely İngiltere Pazarında

Geely, Avrupa’daki genişleme stratejisi doğrultusunda Türkiye’den sonra şimdi de İngiltere pazarına girmeye hazırlanıyor.  Geely, 2012 yılının ikinci yarısında İngiltere’de Emgrand EC7 modelinin hatchback ve sedan versiyonlarını satışa sunacak. Geely, ilk modelinin satışa sunulmasından itibaren 5 yıl boyunca her yıl pazara yeni bir modelini sunacak.

Geely Holding Group PR Direktörü Yang Xueliang konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Geely olarak uluslararası platformda otomobil sektörünün devleri arasına girmeyi kendimize hedef olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda Türkiye pazarından sonra İngiltere pazarına girme kararı aldık. Bir süredir hem Avrupa’da hem de Amerika’da çeşitli distribütörlük görüşmelerimizi sürdürüyorduk. Kararımız İngiltere oldu. 3 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerimizi başarıyla sürdürdüğümüz Türkiye pazarı, bizim için önemli bir fırsat oldu. Bu pazarda edindiğimiz tecrübe İngiltere’de bize yol gösterici olacak.” diye konuştu.

Geely Emgrand EC7, İngiltere’de 1.5 lt. ve 1.8 lt. benzinli motor seçeceği ile 10.000 £’tan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Emgrand EC7 geçtiğimiz günlerde  EuroNCAP tarafından uygulanan çarpışma testlerinden 4 yıldız alarak büyük bir başarıya imza attı. Pek çok Avrupalı rakibini geride bırakarak 4 yıldız ile ödüllendirilen Emgrand EC7, EuroNCAP’ten 4 yıldız alan ilk Çin otomobili  oldu.

Geely modelleri Türkiye’de 2008 yılı Kasım ayından beri satışa sunuluyor. Anadolu Araçlar, Türkiye’de Anadolu Grubu güvencesi altında Geely markasının tüm pazarlama, satış ve satış sonrası organizasyonundan sorumlu olarak faaliyetlerini sürdürüyor

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı