Buradasınız
Home > Güncel > Freemont İçin Geri Sayım Başladı

Freemont İçin Geri Sayım Başladı

İtalyan otomotiv üreticisi Fiat Grubu’nun Chrysler Grubu ile yaptığı işbirliğinin önemli simgelerinden biri olarak dikkat çeken ve Dodge Journey temel alınarak geliştirilen Fiat Freemont için geri sayım başladı. 2011 yılında 81. defa düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen uluslararası tanıtımı yapılacak olan Fiat Freemont için geri sayım devam ederken, yeni model ile ilgili kabin içi detaylarını ortaya koyan ilk fotoğraflarda gün ışığına çıktı.

Yeni Fiat Freemont, lüks kabin içi detayları, 3 koltuk sırasında 7 kişiye varan oturma kapasitesi ve 1461 litreye varan yükleme alanıyla da ön plana çıkıyor.  Özellikle Fiat Freemont’un yeni gösterge paneli, farklılıklar içeren orta konsol ve krom öğelerin kullanıldığı kokpit paneli dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. Fiat Freemont, kapıların 90° açılması sayesinde kolayca erişilebilen ve geniş koltuklardan oluşan gerçek üçüncü oturma sırası ve standart 7 adet koltuğuyla maksimum genişlik, konfor ve çok yönlü kullanım imkânını temin edebiliyor. Üçüncü sıradaki koltuklar tek bir basit hareketle katlanabilir ve zeminin altında tamamen kaybolarak muntazam bir yükleme platformu meydana getiriyor. İkinci sıranın koltukları öndeki koltuklardan daha yüksek olarak monte edilmiş, üçüncü sıra ise ikinci sıraya bağlı olarak yükseltilmiş, böylece araç içindeki herkesin azami düzeyde görüşe sahip olmaları sağlanıyor.

5 metreye yaklaşan uzunluğu, 1.9 metreye yaklaşan genişliği ve 1.7 metreyi aşan yüksekliğiyle heybetli bir görsellik sunan Fiat Freemont, sınıfının en iyi değerini sunan aks mesafesiyle de (2.9 metre)  kabin içinde geniş bir yaşam alanını garantileyebiliyor.

Fiat Freemont’un kaslı motor kaputu altında ise Fiat PowerTrain tarafından geliştirilen iki adet turbo dizel motor öncelikli olarak ön plana çıkıyor. 2.0 litre silindir hacimli 140 HP ve 170 HP’lik 4 silindirli turbo dizel motorlara ek olarak Chrysler Grubu’nun Pentastar serisi 276 HP’lik V6 benzinli motoru, Fiat Freemont’un tek benzinli güç ünitesi olarak görev yapacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı