Buradasınız
Home > Güncel > Ford’un Yenileri Paris’te Günışığına Çıktı

Ford’un Yenileri Paris’te Günışığına Çıktı

CARMEDYA.COM – Ford, 2 Ekim 2014’de kapılarını açan Paris Otomobil Fuarı’nda sportif aktivite aracı olarak tanımladığı S-MAX’ın tamamen yeni neslini tanıtırken, Ford’un yeni tasarım diline uyarlanan yeni C-MAX ve Grand C-MAX de ilk defa kamuoyu önüne çıkıyor. Avrupa pazarına uyarlandıktan sonra ilk defa tanıtılan Yeni Edge ve Yeni Mustang’in yanısıra, Focus ST ve Focus ST Dizel de Ford’un dünya lansmanlarını oluşturuyor.

Yeni S-MAX

Tamamen yeni, ikinci nesli ile Paris Otomobil Fuarı’nın yıldızlarından biri olan S-MAX, bir aile otomobili için dinamizm ve konforu bir arada sunan sportif bir aktivite aracı. Yansımayı önleme özellikli uzun farlara sahip “Ford Dinamik LED Farlar”ın ilk kez sunulacağı Ford modeli olan S-MAX, sınıfında Çarpışma Önleme Sistemi’ni ilk olarak sunan model konumunda. Stil sahibi ve akıcı hatlarla şekillendirilen Yeni S-MAX’ın dinamizmi ön planda tutan iç mekanında 5 veya 7 kişilik oturma seçenekleri tercih edilebilirken, ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar tamamen zemine katlanabilmeleri ile de sınıfında benzersiz bir ergonomi sunuyor. 32 farklı kombinasyonda katlanabilen koltuklara sahip iç mekanda Ford’un Aktif Masaj fonksiyonuna sahip ve segmentinde ilk kez sunulan ısıtmalı ve soğutmalı Ford “Multi-Contour” Koltukla mevcut. Yeni S-MAX, 1.5 litre 160 PS EcoBoost benzinli, 2.0 litre 240 PS EcoBoost benzinli ve 2.0 litre TDCI 180 PS turbo dizel motorlarla sunulacak.

Ford S_MAX

C-MAX ve Grand C-MAX

Yeni C-MAX ve Grand C-MAX, Ford’un yeni cesur tasarım diline uygun trapezoid ızgarası ve LED’li gündüz farlarını da kapsayan aydınlatma grubu ile dikkat çeken yeni yüzüyle Paris’te dünya lansmanını gerçekleştiriyor. Ailelerin daha konforlu yolculuklar gerçekleştirmesi için akıllı çözümler sunan C-MAX modelleri, akıllı bagaj kapağı ile donatılarak sınıfında bir ilki gerçekleştiriyor. Yeni C-MAX ve Grand C-MAX’te ayrıca paralel park yanında dikey olarak park etmeye de imkan tanıyan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve 50 km/s’ye kadar hızda çalışan geliştirilmiş Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi sunuluyor. C-MAX ve Grand C-MAX modelleri, versiyona göre, 1.0 litre EcoBoost (100 ve 125 PS), 1.5 litre EcoBoost (150 ve 182 PS), 99 g/km’lik 1.5 litre 95 PS TDCI, 1.5 TDCI 120 PS ve 2.0 litre TDCI seçenekleri ile sunulacak.

Mustang

Ford, segmentlerinin belirleyici modellerinin Avrupa pazarına uygun yeni nesillerini de fuarda sergiliyor: Tamamen Yeni Edge ve Yeni Mustang’in Avrupa versiyonu ile Yeni Focus ST ve Focus ST Dizel.

Ford’un ikon modeli Mustang, Avrupa pazarı ile ilk defa buluşuyor. Pürüzsüz, akışkan yepyeni tasarımı ile Mustang, köpekbalığı ağzını andıran trapezoid ızgarası sayesinde saldırgan bir görünüm sunarken, 3 boyutlu stop lambaları ile de arkada güçlü bir ifadeye sahip. Ön ve arka tasarımında Avrupa pazarına özel değişiklikler yapılan Yeni Mustang’de bu pazara uygun yeni stop lambaları, yan aynalar, tamamen yeni ön ve arka süspansiyonlara sahip Performans Paketi kullanılıyor. Yeni Mustang Avrupa pazarına 5.0 litre, 418 PS ve 524 Nm’lik V8 ile 2.3 litre EcoBoost 314 PS ve 434 Nm seçenekleri ile sunulacak.

Ford Edge

Edge

Adaptif Direksiyon Sistemi ve Aktif Ses Kontrolü gibi yenilikçi teknolojileri Avrupa’da ilk olarak kullanıcılarına sunacak olan Edge’in motor seçenekleri de Paris’te ilk defa açıklanıyor: 180 PS manuel ve 210 PS otomatik şanzımanlı çift turboya sahip 2.0 TDCI dizel motor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı